AKTUALNOŚCI 2020/2021

12.10.2020
Drogie Dzieci, Drodzy Rodzice/Opiekunowie
_________________  _________

Serdecznie zapraszamy Was do wspólnej zabawy i wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym „Rolnik jak malowany”, dedykowanego dzieciom w wieku od 4 do 9 lat oraz ich rodzicom/opiekunom. Konkurs nie jest skomplikowany i ma na celu umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu, wyzwolenie naturalnej kreatywności oraz propagowanie wiedzy na temat spisów rolnych. Zadanie Konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej (techniką dowolną) prezentującej wyobrażenia dzieci dotyczące rolnika w świetle trwającego spisu rolnego. Konkurs jest realizowany w dwóch kategoriach wiekowych: 4-6 lat i 7-9 lat w terminie od 5 do 25 października 2020 r. Sto osób, w każdej kategorii wiekowej, których prace plastyczne zostaną dostarczone jako pierwsze zostanie nagrodzonych atrakcyjnym zestawem gadżetów PSR 2020. Zasady uczestnictwa w Konkursie zostały szczegółowo opisane  w Regulaminie, który wraz z innymi dokumentami umieściliśmy na stronie: https://warszawa.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/  w zakładce Konkurs Plastyczny „Rolnik jak malowany”. Rodzicu/Opiekunie, aby Twoje małoletnie dziecko mogło wziąć udział w konkursie wyślij w jego imieniu skan lub zdjęcie samodzielnie wykonanej pracy plastycznej, skan lub zdjęcie wypełnionej i czytelnie podpisanej Karty Zgłoszenia (Załącznik nr 2 do Regulaminu) wraz ze skanem lub zdjęciem czytelnie podpisanego Oświadczenia przeniesienia praw autorskich (Załącznik nr 3 do Regulaminu)
na adres e mail: KONKURSYUSWaw@stat.gov.pl.

28.09.2020
Drodzy Uczniowie!
___________

Zapraszamy do udziału w akcji Podaruj Wiersz. Podstawowe działanie w ramach akcji sprowadza się do czterech kroków:
  1. Sięgnięcie po książkę z wierszami Zbigniewa Herberta (w Bibliotece Szkolnej lub w domu).
  2. Wybranie jednego z nich.
  3. Odręczne przepisanie wybranego wiersza.
  4. Podarowanie go komuś – przepisanego na karcie papeterii lub w formie „cyfrowego dyptyku”: fotografii karty z przepisanym odręcznie wierszem i pliku audio z nagranym odczytaniem przepisanego wiersza.
 Zachęcamy do udziału.
Nauczycielki języka polskiego

28.09.2020
Szlakiem bohaterskich walk polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej
Agnieszka Durajczyk
_________________  ________________  __________

28 września grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w XI Marszu Szlakiem Bojowym 31 Pułku Strzelców Kaniowskich. Organizatorem rajdu było Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych. Uczniowie towarzyszyli rekonstruktorom na trasie Studzianki Pancerne – Chodków – Wola Chodkowska. Umundurowani i odpowiednio wyposażeni rekonstruktorzy opowiadali historię mijanych miejsc pamięci, prezentowali broń, tłumaczyli, jak byli wyszkoleni żołnierze. W Mauzoleum w Studziankach, przy pomniku upamiętniającym potyczkę pod Basinowem oraz w Chodkowie przy obelisku Hubala złożyli kwiaty. Dodatkową atrakcją były dwie wojskowe ciężarówki z czasów II wojny światowej. To ciekawe spotkanie z historią regionu zakończyło się w Woli Chodkowskiej, gdzie na uczestników czekał ciepły posiłek. Mimo zmęczenia wszyscy zadeklarowali swój udział w kolejnym rajdzie.

11.09.2020
E - Planetobus w naszej szkole
Agnieszka Durajczyk, Ireneusz Lipski
__________________

Lot na Marsa albo na Księżyc? Dzięki programowi Nauka dla Ciebie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik to możliwe. 10 września uczniowie klas 4-6 wzięli udział w interaktywnych zajęciach online. Obserwowali Układ Słoneczny i gwiazdozbiory aktualnie widoczne na niebie. Poznali istotę zjawiska zaćmienia. Edukatorzy Centrum Nauki Kopernik spełnili wszystkie „kosmiczne marzenia” uczniów, zabierając ich w podróż w kierunku wybranych planet. Zajęcia były znakomitym uzupełnieniem tradycyjnych zajęć szkolnych. Mając niebo w zasięgu ręki, uczniowie z entuzjazmem oglądali prezentowane materiały.

31.08.2020
Szanowni Państwo!
____________

W załącznikach znajdują się: Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół w Grabowie nad Pilicą z dnia 31.08.2020 r. w sprawie wprowadzenia procedury bezpieczeństwa w celu zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników zespołu szkół obowiązującej od 1 września 2020 r., Procedury bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie COVID -19, Bezpieczeństwo uczniów w środkach transportu zbiorowego – wspólny list szefów MEN, MI i GIS, Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce – wytyczne MI i GIS oraz Wykaz podręczników do religii na bieżacy rok szkolny.

!!!
_________________  _____________

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 – 1 września 2020 r. odbędzie się według następującego harmonogramu:
Godz. 8:30 – uczniowie kl. I -III.
Uczniowie spotykają się z wychowawcami klas w przypisanych im miejscach lub salach lekcyjnych. Odjazd autobusów szkolnych spod szkoły: godz. 10:00
Godz. 9:00 –Msza Święta
Godz. 10:00 – uczniowie klas 4-8
Godz. 11.00 – oddział 0a i 0b
Uczniowie spotykają się z wychowawcami klas w przypisanych im miejscach lub salach lekcyjnych. Prosimy rodziców/opiekunów (dziecko + 1 rodzic lub dzieci + 1 rodzic) o nałożenie maseczek i zachowanie bezpiecznej odległości.
HARMANOGRAM DOWOZÓW
Uczniowie oddziału 0a i 0b przyjeżdżają do szkoły z opiekunem własnym transportem.
Wyjazdy autobusów o 7.40 - po uczniów kl.1-3, o  8.20 – po uczniów kl. 4-8. Odwozy odbędą się bezpośrednio po zakończeniu spotkań, w przypadku klas młodszych po Mszy świętej. Uczniowie podczas dojazdu zobowiązani są do zakrywania ust i nosa. Serdecznie zapraszam.
Edyta Lusarczyk – dyrektor Zespołu Szkół w Grabowie nad Pilicą

Sekretariat szkoły