AKTUALNOŚCI...

_  ROK SZKOLNY 2024/2025  _

ZAPRASZAMY

do odwiedzenia naszej strony na portalu społecznościowym Facebook.
Znajdują się tam aktualności, ciekawostki z życia uczniów,
a także bieżące ogłoszenia.

link do strony...

"PILNIE poszukujemy nauczyciela
MATEMATYKI I FIZYKI
na zastępstwo".
(Od 2025/2026 szkoła będzie zainteresowana stałą współpracą)."
04.12.2024
      Święto Górników
Katarzyna Bolek
 
        4 Grudnia jest szczególnym dniem, w którym swoje święto obchodzą górnicy, dlatego też dzieci z oddziału "0" doskonalili swoją wiedzę na temat tak trudnego zawodu. Dzięki prezentacjom multimedialnym oraz filmom edukacyjnym dzieci zobaczyły, na czym polega praca Górnika. Jedną z atrakcji była produkcja węgla oraz możliwość dotknięcia narzędzi którymi posługują się górnicy na codzień.
 
 
28.11.2024
Andrzejki w klasach młodszych
Edyta Porczyńska

       28 listopada część szkolnego dnia była przeznaczona na wspólną zabawę oddziału „0” i klas 1-3.Uczniowie przeżywali andrzejkowy wieczór- bawili się na sali gimnastycznej oraz poznawali swoją przyszłość w salonie wróżb. Najmłodsi nie zawiedli ,jeśli chodzi o stroje wieczorowe- nie zabrakło postaci z bajek, filmów i realizacji własnych pomysłów. Na parkiecie królowały dyskotekowe rytmy, ale najlepiej wychodziły tańce i zabawy integracyjne. W salonie wróżb,  mamy przebrane za wróżbitki i Cyganki,  przepowiadały przyszłość z różnych wróżb. Ciekawe, czy jesteście w stanie rozpoznać, które to mamy? Na pamiątkę tegorocznych Andrzejek uczniowie pozowali do zdjęć w przygotowanej z tej okazji ramce. W pięknych dekoracjach i przy muzyce czas zabawy szybko minął. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzone chwile , a mamom za zaangażowanie i poświęcony czas .
 
27.11.2024
      Listy do Mikołaja
Katarzyna Bolek
 
       Mikołajki już tuż, tuż... W związku z tym, dzieci z oddziału "0" postanowiły napisać list do Św. Mikołaja z prośbą o wymarzony prezent. Następnie włożyły listy do skrzynki, czekając z ogromną niecierpliwością, aż będzie pusta.
 
   
 
  
25.11.2024r.
      SPOTKANIA ZE SZTUKĄ
Anna Wąsik

    25 listopada uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w jednym z cyklicznych Spotkań ze Sztuką, zorganizowanych przez Radomskie Centrum Onkologii przy współpracy z Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.
    Młodzież zaangażowała się w warsztaty poświęcone tradycjom andrzejkowym w oparciu o teksty znanych klasyków dramaturgii. Byli świadkami wprawek aktorskich w wykonaniu Mileny Jóźwiak i Przemysława Boska, poznali również zasady pracy z lalkami, jako jednej z form teatralnych. Młodzież miała okazję zaprezentować swoje talenty, włączając się w proponowane przez prowadzących aktywności.
   Spotkanie ze Sztuką to ciekawy i twórczy wieczór, który był wzbogaceniem szkolnej rzeczywistości.
   
 
 
25.11.2024
Światowy Dzień Pluszowego Misia - oddział 0
Katarzyna Bolek
 
        Dzieci z oddziału 0 uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem - misiem. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji min. Degustacja Kubusiowego przysmaku - miodu, nie obyło się również bez zabaw sensorycznych, ruchowych, a także plastycznych. Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.
22.11.2024
        Dzień Kredki - oddział 0
Katarzyna Bolek
 
        22 listopada dzieci z oddziału "0" wspólnie świętowały " Dzień Kredki".
Celem zabawy była integracja grupy, ksztalcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych, chętnie wykonały pracę plastyczną, których bohaterką była kredka. Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień! 
19.11.2024r.
       DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
Anna Wąsik

   19 listopada odbyło się zakończenie kampanii Dzieciństwo bez przemocy, która jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce.
 Nasza szkoła przystąpiła do tej inicjatywy przez podjęcie działań edukacyjnych. Okno jednej z sal zostało podświetlone na czerwono, jako znak dołączenia do akcji. Uczniowie klasy 8b uczestniczyli w lekcjach on- line: Kryzys- co robić, gdy myślisz, że nie ma wyjścia?;Czy dziękować za propsy i za hejty? Młodzież uczestniczyła w dyskusjach i części warsztatowej, której efekty były prezentowane podczas zajęć. Uczniowie dzielili się wypracowanymi rozwiązaniami z innymi uczestnikami programu przez udostępnioną platformę. Poruszane tematy uświadomiły młodym ludziom wagę problemów, z jakimi zmagają się na co dzień oraz konieczność reagowania na wszelkie objawy zła, pojawiającego się w ich przestrzeni.
    Uczniowie wykonali plakat promujący akcję i poruszane w niej problemy.
15.11.2024
    DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Danuta Madej, Marta Górka

          15 listopada 2024 r. świętowaliśmy w naszej szkole XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas 4-8 mieli okazję po raz kolejny sprawdzić swoją biegłość w zakresie pamięciowego mnożenia i dzielenia na czas. Uczniowie klas 4-5 otrzymali kartę pracy z tabliczką mnożenia, a uczniowie klas 6-8 zestaw krzyżówek z mnożeniem i dzieleniem pamięciowym do 100. Zadaniem uczniów było wykonać jak najwięcej obliczeń w ciągu 5 minut. Testy z tabliczki mnożenia pozwoliły wyłonić zwycięzców w każdej z klas. Najlepsi nagrodzeni zostali celującymi oraz bardzo dobrymi ocenami z matematyki. Gratulujemy! Tabliczkę mnożenia mają w „małym palcu” 😊.
14.11.2024r.
        Narodowe Czytanie
Anna Wasik, Dagmara Ostrowska, Monika Gazarkiewicz

        Akcja Narodowego Czytania ma już dwunastoletnią tradycję.  Zostało zapoczątkowane w 2012 roku epopeją „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Tegoroczna edycja jest tak samo znacząca, ponieważ  „Kordian”  Juliusza Słowackiego również powstał na emigracji, jako odzew na tragiczne zdarzenia dotykające Polskę znajdującą się od wielu lat pod zaborami.
         W tym roku Narodowe Czytanie w naszej szkole odbyło się  14 listopada. Uczniowie klasy 8a i 8b wcielili się w postacie Kordiana i Laury, odczytując romantyczną scenę rozgrywającą się w niezwykłych okolicznościach przyrody. Oryginalność przedsięwzięcia polegała na korelacji międzyprzedmiotowej i współpracy z biblioteką szkolną. Uczniowie odczytali tekst w wersji polskiej i angielskiej. Wydarzenie odbyło się w czytelni, na tle tematycznej scenografii i oprawy graficznej poświęconej życiu i twórczości Juliusza Słowackiego.
         Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek, które będą przypominały
o wartości czytelnictwa i konieczności krzewienia kultury polskiej.

 
08.11.2024
      11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości.
Katarzyna Wosztyl, Ewa Szumigaj

        Dnia 8 listopada 2024 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości na pamiątkę 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje.
         Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1928 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.
      Uczniowie klasy V odegrali scenkę pt. „Opowiedz mi, babciu” oraz recytowali wiersze, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Natomiast zeróweczka jak i klasa 3a uświetniły występ starszych kolegów i koleżanek pieśniami patriotycznymi.
      To święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność.  Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
    Dziękujemy za pomoc paniom Katarzynie Bolek, Edycie Porczyńskiej za tak pięknie przygotowanie najmłodszych uczniów oraz pani Monice Gazarkiewicz za wykonanie dekoracji.
    
 
 
 

08.11.2024

       Klasa 1 - Szkoła do Hymnu

Monika Banach

        W piątek 8 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości ochodzone 11 litopada - święto państwowe upamiętniające odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918roku. Z tej okazji wspólnie w klasie odśpiewaliśmy hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego. Zapraszam do wysłuchania pierwszej zwrotki i refrenu.

  

Link do filmu...

 

06.11.2024r.
     Bajkowa magia w naszej szkole
     – konkurs na najlepsze przebranie
Piotr Dróżdż, Katarzyna Wosztyl
     
       Konkurs na najlepsze przebranie za postać z bajki przyciągnął prawdziwe bajkowe postacie do naszej szkoły! Uczniowie z klas 1-3 oraz 4-8 zaskoczyli nas pomysłowością i starannością swoich kostiumów, wcielając się w ulubionych bohaterów z książek, filmów i baśni. Jury miało trudne zadanie, ale ostatecznie udało się wyłonić zwycięzców. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się niezwykłą kreatywnością.
W kategorii klas 1-3:
·      Jan Kowalczyk 1A
·      Przemysław Strzelczyk 3A
·      Antoni Orłowski 3A
W kategorii klas 4-8:
·      Dominik Gazarkiewicz 4A
·      Julia Szwed 8B
·      Zespół „Alvin i wiewiórki” w składzie: Wiktoria Ćwiek, Gabriela Kulig, Emilia Furmańczuk

     Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami za swoją kreatywność i ogromne zaangażowanie. Cieszymy się, że konkurs przyciągnął tak wielu utalentowanych uczniów, którzy poprzez swoje stroje przypomnieli wszystkim ulubione postacie z bajek. Dziękujemy za wspólną zabawę.
Październik
         Artystyczne - zajęcia dodatkowe
Aleksandra Wojciechowska
 
            W październiku na zajęciach dodatkowych - artystycznych, uczyliśmy się haftować. Dzieciom bardzo spodobała się ta aktywność :)
 
Październik 2024
         FOTOGRAFIA - lekcje plastyki
Aleksandra Wojciechowska
 
             Klasy 7 na zajęciach z plastyki realizowały temat - fotografia. Uczniowie, mieli za zadanie przedstawić wybrany obraz, za pomocą charakteryzacji i strojów. Oto efekty pracy na lekcjach...
Zapraszam do galeri zdjęć
30.10.2024
    Dwudniowa wycieczka do Torunia klas 5
Ewa Szumigaj, Katarzyna Wosztyl

        W dniach 28-29 października 2024r. dzięki projektowi „Podróże z klasą”odbyła się wycieczka do Torunia dla klas 5.
       W niezapomnianą podróż wyruszyliśmy autokarem spod szkoły około godz. 8.00. Po 4 godz. podróży dotarliśmy do Torunia, gdzie przywitał nas piękny, malowniczy, jesienny krajobraz miasta. Od razu ruszyliśmy na spacer po Starym Mieście, które jest wpisane na listę UNESCO.
       Pierwszym punktem naszej wycieczki były ruiny Zamku Krzyżackiego. Mogliśmy zwiedzić jego wnętrze i dowiedzieć się więcej o historii tego miejsca. Następnie udaliśmy się na Toruński rynek, gdzie podziwialiśmy piękne kamienice oraz ratusz.
Odwiedziliśmy również Katedrę Św. Jana Chrzciciela i Św. Jana Ewangelisty. Zachwycała ona swoją architekturą oraz bogatym wnętrzem.
Nie można było też pominąć pomnika Mikołaja Kopernika, który stał się obowiązkowym punktem na naszej trasie.
Przy pomniku Flisaka i Żabki zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i poznaliśmy legendę o pladze żab, która przed wiekami nawiedziła Toruń.
      Następnie udaliśmy się na spacer nad Wisłę, gdzie widok na Bulwar Filadelfijski zapierał dech w piersiach. Tego dnia udało nam się również spróbować jak i zakupić lokalny specjał jakim są pierniki toruńskie. Po zwiedzeniu centrum miasta pojechaliśmy na drugą stronę Wisły, by podziwiać pięknie oświetlony Toruń. Dzień zakończyliśmy wspólną kolacją w naszym pensjonacie. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, udaliśmy się do swoich pokoi na upragniony odpoczynek.
       Drugi dzień naszego pobytu rozpoczęliśmy od zwiedzania średniowiecznej baszty miejskiej zwanej Krzywą Wieżą. Następnie udaliśmy się pod kamienicę, w której mieszkał Mikołaj Kopernik oraz odwiedziliśmy Planetarium.
Ostatnim punktem naszej wycieczki były warsztaty pieczenia pierników w Żywym Muzeum Piernika. Wizyta w tym miejscu okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż mieliśmy okazję własnoręcznie przygotować pierniki oraz poznać historię ich wypieku.
      Wycieczka do Torunia dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń oraz bogatej wiedzy na temat tego historycznego miasta. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc, spróbowaliśmy lokalnych specjałów oraz poznaliśmy fascynującą historię Torunia. Wszyscy zgodziliśmy się, że była to niezwykle udana wyprawa, którą na pewno będziemy wspominać przez długi czas.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne wyjazdy!
 
 
31.10.2024
        „Światowy dzień Dyni”
Katarzyna Bolek

          31 października dzieci z oddziału „0” obchodziły ŚWIATOWY DZIEŃ DYNI . Z tej okazji nasza sala zamieniła się w dyniową krainę, w której królował kolor pomarańczowy. Dzień dyni pozwolił dzieciom poznać różnorodność dyń i wzbogacił wiedzę na ich temat. Ten dzień był naprawdę wyjątkowy, a przygotowane atrakcje pozwoliły odkryć wiele zalet tego wyjątkowego warzywa. Nie obyło się też bez zabaw z jej udziałem. Jednak najwięcej radości przysporzyło nam przygotowanie dyniowych babeczek. To był bardzo aktywny dzień, ale zadowolone miny dzieci są dowodem na świetną zabawę tego dnia.
 
31.10.2024
  Wyjście na cmentarz klasy 4b
Andrzej Chrabąszcz
           Dnia 31 października 2024r klasa 4b wraz z wychowawcą p. Andrzejem Chrabąszczem oraz opiekunem p. Anną Chrabąszcz wybrała się na lokalny cmentarz. Celem wizyty było uporządkowanie mogił ks. Adama Rejdaka. Po wykonaniu niezbędnych czynności dzieci zapaliły na mogile znicze oraz w ciszy i zadumie zmówiły modlitwę. Następnie uczniowie udali się na mogiły żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej, tam również zapalili znicze.
 
31.10.2024
          ,,Umarłych wieczność dotąd trwa, 
    dokąd pamięcią im się płaci”
                                                   Wisława Szymborska
Ewa Szumigaj
           Czwartkowe popołudnie 31 października 2024 roku,  było wyjątkowe dla uczniów klasy 5a. Po zakończonych lekcjach, spotkali się na cmentarzu parafialnym, w pobliżu wysokiego drewnianego krzyża . Obok  niego znajdują się groby Rodziny Komornickich. Zarządzali oni  miejscowym majątkiem ale  będąc też patriotami, walczyli o wolną Polskę. Brali  udział w powstaniu styczniowym oraz późniejszych walkach - w 1920 roku czy w II wojnie światowej.
Po powitaniu i rozdzieleniu prac wszyscy zabrali się do porządkowania mogił. Wykazali się zaangażowaniem i pracowitością przy zgrabianiu liści, wyrywaniu trawy, chwastów, czyszczeniu grobowca. Po zakończeniu zapalili znicze i odmówili modlitwę za zmarłych. Odwiedzili także groby nauczycieli, uczniów, kapłanów, żołnierzy, najbliższych.
Odwiedzanie  miejsc pamięci to jedna z najważniejszych lekcji wychowania patriotycznego, obywatelskiego i rodzinnego.
    
31.10.2024
   Sprzątanie grobu Harcerza
Monika Banach
             31 października uczniowie klasy 1 wraz z rodzicami i wychowawcą wykazały się zaangażowaniem wspólnym sprzątaniem grobu harcerza. Dzieci bardzo chętnie grabiły liście, wyrywały trawy i chwasty zalegające wokół grobu. Radością napawa fakt, że dzieci bardzo chętnie angażowały się w akcję sprzątania grobu. Była to dla nich lekcja szacunku i pamięci o przodkach. Na koniec dzieci zapaliły znicze na posprzątanym grobie i odmówiły modlitwę za zmarłych.
 

30.10.2024

     „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”
                                                                   (Gabriel García Márquez)

Anna Wąsik

     Listopad to miesiąc kojarzony z nostalgią, zadumą i refleksyjnością. W tym czasie wspominamy najbliższych, którzy odeszli. Staramy się zatrzymać w pamięci chwile, wystawione na próbę czasu. Demonstrujemy również swój patriotyzm, odwiedzając miejsca pamięci narodowej, mogiły żołnierzy poległych w obronie wolności ojczyzny, bezimienne groby.
   30 października uczniowie klasy 8b porządkowali mogiłę saperów, którzy zginęli podczas oczyszczania z min terenów Gminy Grabów nad Pilicą. Pamięć o młodych żołnierzach uczcili również przez złożenie kwiatów i zapalenie symbolicznych zniczy.
   Podczas swej pracy młodzież zachowała powagę i oddała szacunek bohaterom, którzy poświęcili życie dla wolności ojczyzny.

 

30.10.2024r.
        Pamięć i szacunek na cmentarzu –
               akcja Samorządu i Wolontariatu
Piotr Dróżdż
          1 listopada to szczególny dzień w naszej kulturze – czas, w którym wspominamy tych, którzy odeszli, odwiedzając ich groby i zapalając znicze. To okazja, by zatrzymać się na chwilę i oddać hołd pamięci zmarłych.

W przededniu uroczystości Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły, działający w ramach Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Wolontariatu, udali się na cmentarz parafialny. Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się uprzątnąć Grób Nieznanego Żołnierza, usuwając liście, zanieczyszczenia i zapalając symboliczne znicze. Taka inicjatywa pozwala młodzieży w pełni zrozumieć znaczenie szacunku dla historii i pamięci o przodkach.
     
 
 
30.10.2024
      Pamiętamy…
Julia Lentas
          30 października uczniowie klasy 4a wraz z ,wychowawcą zorganizowali wyjście na lokalny cmentarz. Zabraliśmy ze sobą niezbędne narzędzia aby uporządkować pomnik, sprzątnąć liście i niechciane chwasty. Klasa była bardzo zaangażowana, grób ŚP Jana Szczepaniaka byłego kierownika naszej szkoły, ozdobiliśmy bukietem kwiatów, a na koniec upamiętniliśmy zmarłych modlitwą oraz symbolicznym odpaleniem zniczy. Był to dla uczniów czas zadumy i refleksji, który wzbudził wiele mądrych pytań.
 
28.10.2024 r.
    DBAMY O MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ
Danuta Madej

        Dnia 28 października uczniowie klasy 6, jak co roku wybrali się, aby uporządkować otoczenie wokół krzyża przy drodze na cmentarz parafialny w Grabowie nad Pilicą.                           
Po uprzątnięciu terenu odwiedziliśmy na cmentarzu miejsce pamięci – zbiorową mogiłę żołnierzy polskich poległych na tych ziemiach w czasie II wojny światowej. Zapaliliśmy znicze, odmówiliśmy modlitwę za dusze poległych, uczciliśmy pamięć tych, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Polskę.
    
23-25.10.2024r.
     Trzydniowa wycieczka do Trójmiasta
Anna Wąsik

    Ministerialny projekt „Podróże z klasą” cieszył się ogromnym zainteresowaniem i tylko wybranym placówkom udało się skorzystać z dofinansowania. Nasza szkoła znalazła się
wśród tych, które otrzymały wsparcie finansowe na zorganizowanie wyjazdu.
   W dniach 23-25 października uczniowie klas ósmych pod opieką wychowawczyń: Dagmary Ostrowskiej, Anny Wąsik oraz pana Piotra Dróżdża realizowali jeden z głównych celów projektu, czyli : poznawanie kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Zamkowego w Malborku – Trasa Zielona, która prowadzi przez Wały von Plauena, część Przedzamcza, przejazdy bramne, dziedzińce Zamku Średniego i Zamku Wysokiego, wnętrza kaplicy św. Anny, tarasy wraz z ogrodem Wielkich Mistrzów, fosy oraz międzymurze. Ogromne zainteresowanie uczniów wzbudziła wystawa bursztynu, na której młodzież mogła podziwiać niezwykłe cenne okazy tej popularnej kopaliny, wyroby jubilerskie i rzemieślnicze.
   Podczas przejazdu do miejsca zakwaterowania młodzież obserwowała zmieniający się krajobraz, roślinność oraz uprawy rolnicze, które interesowały związanych z uprawą roli uczniów. Po dotarciu do pensjonatu usytuowanego nad malowniczym jeziorem, nastąpiła upragniona przez uczniów chwila relaksu, odpoczynku oraz integracji międzyklasowej.
   Kolejny dzień wycieczki przywitał nas mroźnym powietrzem i słońcem przebijającym się przez nieliczne chmury. Piękna pogoda sprzyjała realizacji programu zaplanowanego na czwartek. Przejazd do Gdańska nie trwał długo i rozpoczął się spotkaniem przy nabrzeżu Motławy z przewodniczką, która zapoznała młodzież z burzliwą historią miasta i wszystkimi  zabytkami, znajdującymi się przy trasie do Dworu Artusa. Obiekt należy do jednego
z oddziałów Muzeum Gdańska i usytuowany jest przy Trakcie Królewskim. Ósmoklasiści
z zainteresowaniem oglądali przepiękne wnętrza, poznając jednocześnie nowe fakty związane z historią miasta i kraju. Uczestniczyli w rozmowie z przewodniczką, wykazując się rozległą wiedzą. Prawdziwą skarbnicą informacji dla wszystkich zapalonych historyków okazało się Muzeum II Wojny Światowej, wykorzystujące technologie interaktywne, bezpośrednią
i prostą formę przekazu, co umożliwiło wszystkim uczniom właściwy odbiór i przyswojenie wiedzy. Korzystając z utrzymującej się słonecznej pogody, zwiedziliśmy zabytkowe centrum Gdańska,  co było podsumowaniem całodniowej przygody.
   Trzeci dzień wycieczki wiązał się z przygotowaniami do powrotu, pakowaniem, ostatnimi porządkami i koleżeńskimi pogaduszkami w miejscu noclegu. Obfite śniadanie poprawiło  nieco humory, popsute koniecznością wyjazdu. Sopot przywitał nas mokrą, morską bryzą, która obudziła nawet największe śpiochy. Widok spokojnego morza przywołał wakacyjne wspomnienia, dla niektórych było to pierwsze spotkanie z Bałtykiem, dlatego trudno było opuścić sopockie molo, by ruszyć w drogę powrotną.
    Z bagażem wielu wrażeń i nowych doświadczeń dotarliśmy na miejsce zbiórki, gdzie zadowolonych i zmęczonych uczniów odebrali stęsknieni rodzice.
17-18.10.2024
       Wycieczka klas 7a i 7b. Dęblin- Kozłówka- Lublin
Agata Tkaczyk, Piotr Dróżdż

         W ramach projektu „Podróże z klasą”, uczniowie klasy 7 uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej, której celem było poznanie bogatej historii i kultury regionu.
Program obejmował trzy kluczowe punkty: Dęblin, Kozłówkę oraz Lublin.
          Pierwszego dnia odwiedziliśmy Muzeum Sił Polskich w Dęblinie, prezentujące zabytki techniki lotniczej oraz pamiątki związane z polskim lotnictwem wojskowym. Misją placówki jest upowszechnianie wartości historycznych związanych z dziejami oręża polskiego, w szczególności z historią i tradycją sił powietrznych.
Wzięliśmy też udział w lekcji edukacyjnej „Aleja gwiazd lotnictwa polskiego”, gdzie zaprezentowane zostały nam sylwetki najwybitniejszych polskich pilotów, dowódców i konstruktorów lotniczych okresu międzywojennego, II wojny światowej i czasów powojennych.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce- jednym z najpiękniejszych i najpopularniejszych polskich muzeów pałacowych.
Pałac, który niegdyś był główną siedzibą Konstantego Zamoyskiego, a dziś jest muzeum wypełnionym kopiami mebli z ówczesnej epoki  oraz znakomitymi obrazami wśród których dominują portrety rodzinne, zrobił na nas ogromne wrażenie.
            Drugi dzień wycieczki spędziliśmy zwiedzając Lublin. Zobaczyliśmy m.in.  historyczny zespół  architektoniczno-urbanistyczny, Wzgórze Zamkowe z Zamkiem  Lubelskim,dziedziniec zamkowy,Kaplicę Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim, ulicę Grodzką, rynek z gmachem Trybunału Koronnego, wieżę zamkową nazywaną także „donżonem”, Plac Katedralny, Bramę Krakowską –fragment murów obronnych z XIV w, Plac Litewski  z pomnikiem Unii Lubelskiej oraz Archikatedrę Lubelską. Spacerem po uliczkach Lublina zakończyliśmy krótki, acz intensywny wyjazd.
Wróciliśmy z nową wiedzą, doświadczeniami i jeszcze większą ciekawością świata.
 
14.10.2024
     Dzień Edukacji Narodowej we wszystkich klasach
 
         14 października był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Tego dnia wszystkie klasy miały zajęcia zorganizowane przez swoich wychowawców.
Młodsze klasy robiły sobie zdjęcia klasowe i indywidualne tzw. koleżeńskie.
W tym dniu przybył z wizytą jeden ze strażaków z OSP Grabów nad Pilicą, który zaprezentował nowy samochód Ratowniczo - Gaśniczy. Uczniowie z wszystkich klas mogli do niego wejść i zobaczyć go z bliska.
Kolejnym punktem realizowanym tego dnia było rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez Wójta Gminy Grabów nad Pilicą pt. "Wspólnie dbamy o środowisko, razem zapobiegamy klęskom".
Konkurs wygrały 3 klasy:
w kategorii 0-3 wygrała klasa 1,
w kategorii 4-6 wygrała klasa 5b,
w kategirii 7-8 wygrała klasa 7a
Nagrodą był puchar i woucher (bilety do kina). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Na koniec tego dnia była Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem i pasowaniem uczniów klasy 1. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
14.10.2024
       Ślubowanie 1 klasy
Monika Banach, Monika Gazarkiewicz

       "Nauka to podróż, która trwa przez całe życie" - dzięki temu nasze życie ma sens i odkrywamy nowe cele.
14 października w Dzień Edukacji Narodowej odbyło się w szkole uroczyste ślubowanie 1 klasy.
Dzieci ubrane na galowo - dumnie i uroczyście ślubowali: być pilnymi i wzorowymi uczniami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, być dobrymi kolegami i koleżankami, wykonywać obowiązki ucznia....
Ten dzień był bardzo wyjątkowy dla dzieci klasy 1 i zapisze się w ich pamięci na długo.
Bardzo dziękuję pani Monice Gazarkiewicz i pani Patrycji Gazarkiewicz za pomoc w przygotowaniu dekoracji na apel.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
 
14.10.2024
    Dzień Edukacji Narodowej w humorystycznej oprawie
Anna Wąsik, Dagmara Ostrowska

        14 października to data bardzo ważna dla wszystkich pracowników oświaty, młodzież również nie jest wobec tego święta obojętna, zwłaszcza że to dzień wolny od zajęć dydaktycznych.
W tym roku szkolnym Rocznicę Uchwalenia Komisji Edukacji Narodowej przygotowali uczniowie klas 8a, 8b oraz 7b, wykorzystując motyw igrzysk olimpijskich. W pełnym humoru programie artystycznym wywołali do przysłowiowej tablicy wszystkich pedagogów
i pracowników szkoły. Nauczyciele poszczególnych profesji zostali nagrodzeni złotymi medalami w kategoriach określanych przez specyfikę nauczanego przedmiotu. Nie było lepszych i gorszych, ważniejszych i mniej istotnych, ponieważ szkoła to miejsce, gdzie liczy się przede wszystkim człowiek, jego potrzeby, uczucia oraz rozwój. Liczną grupę nagrodzonych stanowiły „Ciche Anioły”, często niewidoczne, ale na tyle niezbędne,
że funkcjonowanie szkoły bez ich wsparcia byłoby niemożliwe.
Przesłanie tego oryginalnego programu podkreśliła oprawa muzyczna, a przede wszystkim piękne wykonanie piosenek przez uczennice klasy 7b. Mimo że od powstania Komisji Edukacji Narodowej upłynęło 251 lat, nadal wybrzmiewają ważne słowa: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie jej młodzieży chowanie”.
Lekcji zdalnych NIE BĘDZIE
 
Dobro i bezpieczeństwo przebywających dzieci w szkole jest moim najważniejszym zadaniem.
Serdecznie dziękuję ANONIMOWEMU donosicielowi do MPWIS w Wa-wieza sprowadzenie kontroli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kozienicach, która sprawdziła funkcjonowanie szkoły w tym prawidłowości sanitarno-higieniczne przy produkcji  i wydawaniu posiłków podczas prowadzonego remontu w szkole.
Kontrola NIE STWIERDZIŁA NIEPRAWIDŁOWOŚCI ani nie wydała zaleceń a ja mam pewność, że wraz z całym personelem prawidłowo wykonuję swoje obowiązki. Szkoda tylko zmarnowanego czasu i energii.
 

Harmonogram Dnia Edukacji Narodowej

   czytaj...

 11.10.2024

      Obchody Dnia Kazimierza Pułaskiego

   Anna Wąsik

11 października 2024r. Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej  w Grabowie nad Pilicą uczestniczył w uroczystościach patriotycznych zorganizowanych przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, w 245. rocznicę śmierci  swojego Patrona.
    Przed pomnikiem Bohatera Dwóch Narodów zgromadziły się poczty sztandarowe zaproszonych szkół, instytucji oraz organizacji. Odegrano hymn Polski i USA, co nadało wydarzeniu podniosły i symboliczny charakter. Uroczystość została dopełniona przez ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego
w Warce. Dzięki oprawie orkiestry wojskowej Apel Pamięci oraz salwa honorowa zyskały na wymowie i uświadomiły zebranym wagę tradycji patriotycznych. Zwieńczeniem wydarzenia był program artystyczny w wykonaniu najmłodszych uczniów.
   Udział młodzieży w uroczystościach patriotycznych wspiera wychowanie w wartościach, pomaga wskazywać wzorce i autorytety.

      

06.10.2024

      ŚWIĘTO PATRONA LEŚNIKÓW- STACHÓW 2024

Ewa Szumigaj

W niedzielę - 6 października 2024 r., poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę na uroczystych obchodach Święta Patrona Leśników, Świętego Franciszka z Asyżu w 181 rocznicę powstania osady leśnej Stachów. Na uroczystość przybyły liczne poczty sztandarowe okolicznych szkół, jednostek straży pożarnych. Swoją obecnością  uświetnili ją również: Wójt Gminy Euzebiusz Strzelczyk, zastępca wójta, menadżer-dyrektor Anna Plesiewicz- Trzeciak, pracownicy Lasów Państwowych oraz liczni zaproszeni goście i okoliczni mieszkańcy.

Takie uroczystości wskazują młodemu pokoleniu tradycje i wartości naszego narodu.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

 

04.10.2024
         Wycieczka do kina klas najmłodszych
Katarzyna Bolek, Monika Banach, Honorata Kocyk, Edyta Porczyńska

W piątek 4 października dzieci z oddziału przedszkolnego "0" i klas 1, 2 i 3 wybrały się na wycieczkę do kina do Kozienic na film "Leonardo Odkrywca". Był to prezent dla dzieci z okazji Dnia Chłopaka. Film dostarczył dzieciom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji. Wycieczka umożliwiła dzieciom integrację i wzmocnienie więzi koleżeńskiej, jak również kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
Wyjazd ten był bardzo udany, a dzieci nie mogą doczekać się kolejnych wycieczek.
 
 
03.10.2024
       Dzień Chłopaka w kinie
Anna Wąsik

   30 września to data, kiedy obchodzimy Dzień Chłopaka. Jest to okazja, aby uczyć młodych ludzi kultury  bycia i wskazywać wzorce właściwego zachowania.
   3 października 2024r. uczniowie klasy 8a i 8b spędzili wspólnie czas w radomskim Multikinie. Seans filmowy dostarczył wiele tematów do rozmowy, żartów, wymiany spostrzeżeń. Historia zbuntowanej nastolatki, która czuje się niezrozumiana przez dorosłych czy rozczarowanie pierwszym zauroczeniem, to problemyukazane w filmie, a jednocześnie bardzo bliskie współczesnej młodzieży. Okazuje się, że nie wszystko , co oferuje nam zewnętrzny świat jest prawdziwe i wartościowe, dlatego należy nabywać umiejętności odróżniania prawdy od fikcji.
   Wyjazd do kina był atrakcyjnym sposobem spędzenia czasu, formą integracji oraz pogłębieniem relacji międzyludzkich.

01.10.2024

> Dowóz uczniów
w roku szkolnym 2024/2025

  zmiana od 07.10.2024 roku

  czytaj...

30.09.2024
           Wycieczka z okazji Dnia Chłopaka
 Katarzyna Wosztyl, Julia Lentas, Ewa Szumigaj
 
        Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klas IVa, Va i Vb wybrali się na wyjątkową wycieczkę do parku trampolin „Sky Jump” w Radomiu.
Po przybyciu do parku trampolin, zostaliśmy serdecznie przywitani przez pracowników obiektu, którzy przedstawili nam zasady korzystania z trampolin oraz zapewnili, że bezpieczeństwo uczestników jest zawsze na pierwszym miejscu. Po przebraniu się w kolorowe skarpetki antypoślizgowe ruszyliśmy do wspólnej zabawy. Pomieszczenie wypełnione trampolinami, zjeżdżalniami oraz strefą do wykonywania akrobacji, od razu wywołało uśmiechy na naszych twarzach. Chłopcy z entuzjazmem skakali, wykonując różnorodne akrobacje, podczas gdy dziewczęta chętnie dołączały się do wspólnej zabawy.
Po intensywnej zabawie nadszedł czas na odpoczynek. W pobliskim McDonald’s zamówiliśmy napoje oraz przekąski, które umiliły nam chwile relaksu. Wszystko odbyło się w miłej atmosferze i sprzyjało integracji naszych klas.
Ostatecznie, z uśmiechami na twarzach, wróciliśmy do szkoły. Dzień Chłopaka w parku trampolin okazał się być strzałem w dziesiątkę!
 
           

 26.09.2024

              ZDROWE ŚNIADANIE W 7b

 Agata Tkaczyk

            W czwartek 26 września klasa 7b spędziła poranek na przygotowaniu zdrowego śniadania. Wspólne przygotowania były nie tylko zabawą i integracją, ale niosły też treści o zdrowym odżywianiu i wadze śniadania w profilaktyce zdrowotnej. Śniadanie poprzedziliśmy solidnym planowaniem. Ustaliliśmy, jakie składniki odżywcze musi zawierać pierwszy posiłek, aby był zdrowy, dawał energię i na długo sycił. Podczas burzy mózgów wyłoniliśmy niezbędne produkty. Skorzystaliśmy też z dobrodziejstw jesiennych ogródków, wzbogacając nasze śniadanie w sezonowe warzywa, owoce i zioła.

Było sympatycznie, zdrowo, smacznie i kolorowo.

Galeria...

25.09.2024
WYNIKI WYBORÓW PRZEDSTAWICIELI DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Piotr Dróżdż
           
                  Dnia 24.09.2024 roku odbyły się wybory przedstawicieli do Rady Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Polskich spod Monte Cassino w Grabowie nad Pilicą.
Komisja Wyborcza w składzie: Kinga Kucharska, Sara Wituszyńska, Lena Petryka – wydawała karty do głosowania i czuwała nad przebiegiem wyborów. Uprawnionych do głosowania było 169 uczniów. Wydano 148 kart do głosowania, oddano 148 głosów (brak głosów nieważnych). Do wyborów zgłosiło się 4 kandydatów.
Przewodniczącym samorządu uczniowskiego został Kamil Stefaniak, zastępcą przewodniczącego samorządu uczniowskiego Patrycja Stańczyk, skarbnikiem samorządu uczniowskiego Oskar Brynda.

A oto kandydaci i liczba oddanych na nich głosów:
1.      Kamil Stefaniak – 93 głosy
2.      Patrycja Stańczyk – 42 głosy
3.      Oskar Brynda – 7 głosów
4.      Nikola Kowalska – 6 głosów
 
       
 

21.09.2024.

 XV Marsz Szlakiem Bojowym

  31 Pułku Strzelców Kaniowskich

Piotr Dróżdź

         W dniu 21.09.2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV Marszu Szlakiem Bojowym 31 Pułku Strzelców Kaniowskich na trasie Studzianki Pancerne-Wola Chodkowska, organizowanym przez Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych.
Podczas marszu uczestnicy wydarzenia wraz  z rekonstruktorami upamiętnili miejsca pamięci narodowej, składając wiązanki kwiatów pod tablicami. W trakcie trwania marszu uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem wojennym, a główną atrakcją była przejażdżka pojazdem wojskowym z czasów II wojny światowej. Na zakończenie wydarzenia na terenie szkoły w Woli Chodkowskiej na uczestników czekał posiłek – ognisko z kiełbaskami, soki, woda oraz konkurs wiedzy historycznej z nagrodami.

 
HARMONOGRAM CZASU PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ
ZESPOŁU SZKÓŁ
W GRABOWIE NAD PILICĄ
 
Koła zainteresowań,
zajęcia dodatkowe 2024/2025
aktualizacja 10.10.2024
Godziny dostępności nauczycieli
dla uczniów i rodziców
20.09.2024   
Harmonogram
Planowanych Wycieczek Szkolnych 2024/2025
 
MIEJSCE WYCIECZKI : KIELCE
TERMIN: 13-15.05.2025
KLASY: 4A, 4B
ORGANIZATOR: Andrzej Chrabąszcz , Julia Lentas
UWAGI: dwudniowa

MIIEJSCE WYCIECZKI: TORUŃ
TERMIN: październik-listopad 2024
KLASY: 5a, 5b
ORGANIZATOR: Ewa Szumigaj, Katarzyna Wosztyl
UWAGI: dwudniowa „Podróże z klasą”

MIEJSCE WYCIECZKI: KRAKÓW
TERMIN: 13-15.05.2025
KLASA: 6
ORGANIZATOR: Danuta Madej
UWAGI: dwudniowa
 
 
 
 
 
 
 
 
MIEJSCE WYCIECZKI: LUBLIN
TERMIN: październik-listopad 2024
KLASA: 7a, 7b
ORGANIZATOR: Marta Górka, Agata Tkaczyk
UWAGI: dwudniowa „Podróże z klasą”

MIEJSCE WYCIECZKI: TRÓJMIASTO
TERMIN: październik-listopad 2024
KLASA: 8a, 8b
ORGANIZATOR: Dagmara Ostrowska, Anna Wąsik
UWAGI: trzydniowa „Podróże z klasą”

 
 
20.09.2024
 
        Dyżur wychowawców przedszkola
 
mgr Dorota Miklińska   „Pszczółki”   -   Poniedziałek 13.00 - 14.00
 
mgr Jolanta Witkowska   „Żabki”      - Wtorek 13.00 - 14.00
 
mgr Jolanta Janczewska   „Tygryski”   - Piątek 12.00 - 13.00

 

08.09.2024   

Święto Patrona Szkoły w Augustowie

Anna Wąsik  

               8 września 2024 roku Poczet Sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystościach patriotycznych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową im. 76 Pułku Piechoty w Augustowie. Była to dla wszystkich zgromadzonych żywa lekcja historii, upamiętniająca bohaterów, którzy oddali swoje życie w walce z niemieckim najeźdźcą podczas II wojny światowej. Podobne wydarzenia odgrywają istotną rolę w kształtowaniu postaw młodzieży, wskazywaniu autorytetów i szacunku dla kultury własnego narodu.

  


   

06.09.2024

Dowóz uczniów w roku szkolnym 2024/2025

 - czytaj...

 


 

05.09.2024
Dowóz uczniów

Dowóz Uczniów na Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025

 

Autobusy szkolne wyjeżdżają
z Grabowa po uczniów klas 0-8
o godzinie 7.00  we wszystkich kierunkach.

Uczniowie oddziału 0 przyjeżdżają
z opiekunem.

 

Odwozy odbędą się bezpośrednio po spotkaniu
z wychowawcami klas.

27.08.2024
Rozpoczęcie roku szkolnego

 

 Serdecznie zapraszamy 

na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 
6 września o godzinie 9.00 

na Hali Widowiskowo - Sportowej.

Msza Święta o godzinie 8.00 
w kościele pw. Świętej Trójcy

                          Do zobaczenia

Informujemy, że w związku z remontem szkoły podstawowej,

inauguracja roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się 6 września w piątek.

Zajęcia dydaktyczne odpracowane będą w terminie późniejszym.

27.08.2024
2 września - pierwszy dzień w przedszkolu
Dorota Miklińska


    Pierwszy dzień w przedszkolu jest trudnym momentem zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Dla dziecka to bardzo duże przeżycie, znajdzie się w zupełnie nowej sytuacji, nowym miejscu, wśród nowych kolegów i obcych pań. Dla rodziców to również stres, niepewność i lęk o własne dziecko.

To naturalne, że taka zmiana w życiu może wywoływać niepokój i może być źródłem stresu, dlatego chcemy Państwu udzielić kilku porad, jak pomóc dziecku i sobie w tej sytuacji (...)

 WIĘCEJ
***

 

Sekretariat szkoły
czynny
w godz. 7.00 - 15.00
tel./fax 48 662 70 27

MENADŻER - DYREKTOR
mgr Anna Plesiewicz - Trzeciak
 
przyjmuje interesantów
w poniedziałek
8.00 -11.00

WICEDYREKTOR
mgr inż. Ireneusz Lipski

 ADMIN
 

 

 

 
 

  
 
WSPIERAJ AKCJĘ PAJACYK
 
 
 
 

SZABLON

Administrator: spgrab@op.pl 
Liczba odwiedzin: 13671947
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem