SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Pomoc  Ukrainie
Dyr. Edyta Lusarczyk

Szanowni Państwo,
od 1 marca w Zespole Szkół w Grabowie nad Pilicą organizujemy pomoc na rzecz dotkniętej wojną Ukrainy. Zbiórka obejmuje materiały opatrunkowe i lecznicze, które zostaną przekazane za pośrednictwem Przychodni Millenium bezpośrednio na Ukrainę. Wspieramy również rodziny uchodźców, które przybyły na tereny powiatu kozienickiego.
Materiały opatrunkowe i lecznicze (przynosimy do czwartku 3 marca)
- rękawiczki jednorazowe - M, L, XL;
- opatrunki jałowe, bandaże elastyczne, bandaże dziane (zwykłe);
- kompresy (gaziki) 7,5x7,5 cm 10x10 cm jałowe/niejałowe;
- gaza opatrunkowa 1m jałowa/niejałowa;
- preparaty do dezynfekcji ran;
- preparaty do dezynfekcji powierzchni;
- nici chirurgiczne z igłami;
- leki przeciwbólowe;
- strzykawki różne pojemności 5, 10, 20 ml;
- igły;
- zestawy do przetaczania płynów (kroplówek), wenflony ;
- preparaty na poparzenia;
- stazy (gumy uciskowe do tamowania krwi);
- plastry różne z opatrunkiem, bez opatrunku, w rolkach różne szerokości;
- opatrunki z wkładem chłonnym różne rozmiary także duże np. 30cmx 10 m do cięcia;

Pomoc dla Rodzin ( przynosimy do piątku 4 marca)
- nowe i zapakowane produkty: koce, pościel, ręczniki, śpiwory, maty do spania, materace, środki pielęgnacyjne i higieniczne, żywność z długim terminem przydatności (żywność puszkowana, nadająca się do szybkiego przygotowania), woda;

Produkty dostarczamy do wychowawców poszczególnych klas

Szanowni Państwo,
zaostrzenie konfliktu na Ukrainie z dnia na dzień wpłynęło na życie milionów dzieci w tym kraju. Zwracamy się do Państwa z pilną prośbą o wsparcie działań pomocowych prowadzonych przez UNICEF na Ukrainie.

UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc potrzebującym. Eskalacja działań wojennych sprawia jednak, że potrzeby humanitarne najmłodszych rosną w szybkim tempie. Zniszczona została część infrastruktury wodnej i edukacyjnej, występują ograniczenia w dostawie prądu i gazu. Dostęp do opieki medycznej w nagłych przypadkach jest coraz trudniejszy. Rodziny z dziećmi są zmuszone opuścić swoje domy, wzrasta poziom ubóstwa. Życie 7,5 miliona dzieci jest zagrożone. Wobec nasilania się konfliktu zwiększamy skalę naszej pomocy. i prosimy o wsparcie.

Zebrane środki przekażemy na zapewnienie dzieciom między innymi bezpiecznych schronień i wsparcia psychologicznego, opieki medycznej, czystej wody i środków higienicznych. Współpracujemy z lokalnymi partnerami, dzięki czemu możemy dobrze oszacować najpilniejsze potrzeby i dostarczyć dzieciom skuteczną pomoc.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o udostępnianie naszego apelu społeczności szkolnej, w tym przede wszystkim Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom placówki.

Za pośrednictwem strony https://unicef.pl/chce-pomoc/nasze-akcje/pomoc-dla-ukrainy można dokonać wpłaty darowizny.

Podajemy także numer konta akcji „Pomoc dla Ukrainy”:
28 1020 1026 0000 1902 0203 5434

Zachęcamy także do śledzenia naszych mediów społecznościowych, w których zamieszczamy bieżące informacje dotyczące sytuacji na Ukrainie. Na profilu Facebook UNICEF Polska uruchomiliśmy także zbiórkę internetową: https://www.facebook.com/donate/462703465452564/10158711221256545/, którą można udostępnić na profilach placówek oraz na prywatnych kontach w mediach społecznościowych.

Na stronie: https://unicef.pl/wspolpraca/wspolpraca-z-placowkami-edukacyjnymi/zbiorki-charytatywne zamieściliśmy dla Państwa grafiki i plakaty, które można wykorzystać informując o prowadzonej akcji pomocowej (drukując i wieszając w placówce lub udostępniając w mediach społecznościowych).

O wsparcie na rzecz dzieci na Ukrainie apeluje Dyrektor Generalny UNICEF Polska:

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

Pozdrawiamy,
Zespół UNICEF Polska