Z życia szk. 2013/14 sem.I

Z życia szk. 2013/14 sem.I

SPOTKANIE OPŁATKOWE

     15 grudnia, w niedzielę, jak co roku odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych. Głównymi organizatorami tego spotkania był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zespół Szkół w Grabowie nad Pilicą. Patronat honorowy sprawował wójt gminy Pan Euzebiusz Strzelczyk, który przybył na spotkanie wraz z małżonką. Swoją obecnością zaszczycili nas również: proboszcz naszej parafii ks. Stanisław Drąg, proboszcz parafii Łękawica- ks. Dariusz Sałek, ksiądz rekolekcjonista – ks. Maciej,  przedstawiciele powiatu- pan Tadeusz Kowalczyk oraz Dariusz Zawodnik wraz z żonami, przewodniczący Rady Gminy pan Wiesław Strzelczyk, kierownik GOPS - pani Jolanta Stefaniak. Najważniejszymi jednak gośćmi, dla których to spotkanie było przygotowane, to ponad 120 mieszkańców, którzy przybyli z terenu całej gminy. Oprócz wspólnego łamania się opłatkiem, serdecznych życzeń i kolędowania wszyscy obejrzeli współczesne Jasełka w wykonaniu uczniów gimnazjum. Przy suto zastawionym wigilijnym stole wszyscy mogli się spotkać, pobyć z kimś, porozmawiać i znów poczuć się kimś  niezwykle ważnym. Mamy nadzieję, że za rok znów wszyscy będziemy wielką rodziną i wspólnie, z radością przywitamy na nowo urodzone Dziecię. 

>> WŚRÓD UCZESTNIKÓW AKCJI „MIKOŁAJKOWEJ” NASI  ABSOLWENCI

http://warka24.pl/dobroczynne-1200/

>> WARTO BRAĆ UDZIAŁ W KONKURSACH

     W październiku tego roku Kozienicki Dom Kultury ogłosił powiatowy konkurs na szopkę bożonarodzeniową, wykonaną własnoręcznie z dostępnych materiałów, ale bez gotowych, kupionych elementów. Z naszej szkoły wzięli w nim udział uczniowie z klasy 3. Miło nam  poinformować, że laureatem tego konkursu, a więc zdobywcą I miejsca okazał się Maksymilian Siemion, któremu serdecznie gratulujemy. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, a byli to: Anna Fabjańska, Oliwia Socha, Zuzanna Janowska. Wszystkim uczniom, którzy włożyli wiele wysiłku w  ten konkurs składamy podziękowania.                                                                                                                                      U. Strzałkowska

>> BARBÓRKA 
- spotkanie uczniów klas 1 - 3 z górnikiem, Panem Romanem Janiakiem
 


  4 grudnia, w Barbórkę, przybył do naszej szkoły na spotkanie z najmłodszymi uczniami, emerytowany górnik, Pan Roman Janiak, dziadek naszych dwóch uczennic. Co opowiadał dzieciom i czy spotkanie się podobało najlepiej ukażą trzy prace uczennic  z klasy 3, które opisały cały przebieg spotkania.

Autorka: Oliwia Grzęda
„ Dzisiaj w szkole odwiedził nas górnik. Był to dziadek mojej koleżanki, Natalii. Opowiadał nam różne, ciekawe historie związane z górnictwem. Mówił nam, że pracował 25 lat pod ziemią, wydobywał węgiel. Pokazywał zdjęcia, szablę górniczą, mundur i czapkę. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie wszyscy pamiątkowe zdjęcie. Bardzo byliśmy zadowoleni z przybycia pana górnika. Myślimy, że na drugi rok też nas odwiedzi.”

Autorka : Zuzanna Janowska
Dzisiaj, 4 grudnia 2013 r.,  w Święto Górnika odwiedził nas dziadek naszej koleżanki, który był górnikiem. Opowiadał nam o pracy pod ziemią. Pokazał nam strój odświętny, do którego należy czapka z pióropuszem. Zaprezentował nam też kask, latarkę, torbę, których używał w czasie pracy. Opowiadał nam o przygodach, które go spotkały i o tym, że praca w kopalni nie jest łatwa. Dziadek naszej koleżanki pokazał nam jeszcze dwa kilofy, szablę i zdjęcia. Kopalnia, w której pracował dziadek naszej koleżanki znajduje się w Knurowie. W podziękowaniu podarowaliśmy panu górnikowi dyplom i zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.”

Autorka: Natalia Roguska
4 grudnia to święto wszystkich górników, tak zwana Barbórka. Z tej okazji naszą szkołę odwiedził prawdziwy górnik, a w dodatku mój dziadek. Ładnie wyglądał w mundurze górniczym i czapce, zwanej czako. Opowiadał nam o pracy w kopalni. Dowiedzieliśmy się, że pracował tam 25 lat. Pokazał nam kilka ciekawych zdjęć, dzięki którym łatwiej nam było wyobrazić sobie, jak to wygląda „na dole”. Z bliska mogliśmy zobaczyć prawdziwą szablę. Wizyta bardzo mi się podobała. 

Dziękujemy Panu Romanowi Janiakowi za wizytę w naszej szkole i mamy nadzieję, że była to pierwsza  z wielu przyszłych wizyt.

U. Strzałkowska
T. Lis, A. Paradowska

>> KONKURS NA SPRAWOZDANIE 

26 listopada uczniowie klasy szóstej byli uczestnikami zajęć przyrodniczych, przeprowadzonych w  OEiiZK w Warszawie. Zwiedzili również Muzeum Wojska Polskiego. Aby utrwalić zdobyte wiadomości i wzmocnić wrażenia, został ogłoszony konkurs na najciekawsze sprawozdanie z wycieczki. W przygotowanie wypowiedzi zaangażowali się wszyscy uczniowie.
    Komisja w składzie: Anna Wąsik, Małgorzata Cichowska, Jacek Cichowski wyłoniła osiem najciekawszych prac. Oto ich autorzy:
- Ernest Korczak;
- Klaudia Cichowlas;
- Sandra Kowalczyk;
- Bartłomiej Poruszek:
- Natalia Olczak;
- Patrycja Machaj;
- Łukasz Lusarczyk;
- Aleksandra Kęsik;
   Wyróżnieni uczniowie w nagrodę pojadą do kina na film: „Mój biegun”
Gratulujemy wszystkim uczniom wkładu pracy i zaangażowania. 
A. Wąsik

>> ANDRZEJKI klasy 0 - 3 PSP

28 listopada w klasach 0-3 odbyły się tradycyjne Andrzejki. Uczniowie po zakończonych lekcjach wzięli udział we wróżbach przygotowanych i przeprowadzonych przez rodziców (mamy). Mogli także potańczyć z dobrymi wróżkami, które przygotowały dla nich pląsy       i różne tańce oraz zjeść pyszne ciasto lub napić się w sklepiku przygotowanym tylko dla nich. Po raz pierwszy mamy naszych dzieci uczestniczyły w wieczorze wróżb w takiej roli. Pomysł okazał się bardzo dobry, a mamy wróżki przeszły same siebie. Przygotowały super stroje, świetnie weszły w role i dzięki temu zabawa była udana. Serdecznie dziękujemy wszystkim mamom, które uczestniczyły w tej imprezie jako wróżki oraz tym, które w inny sposób pomogły w organizacji tego „wieczoru”.

Organizatorzy

>> WYJAZD KL. 1 - 3 NA SPEKTAKL  "ALI BABA i 40 ROZBÓJNIKÓW"

 

20 listopada uczniowie klas 1-3 wraz ze swymi wychowawczyniami uczestniczyli w przedstawieniu pt.: "Ali Baba i 40 rozbójników” przygotowanym przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Spektakl odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Grójcu. Była to historia o zaczarowanej grocie zwanej Sezamem, skrywającej niezwykły skarb czterdziestu rozbójników oraz dwóch braci: chytrego i tajemniczego Kasima oraz dobrodusznego Ali Baby, zakochanego w pięknej księżniczce. Ciekawy i śmieszny scenariusz, oryginalna scenografia, kolorowe kostiumy i wyjatkowe, laserowe efekty specjalne już od początku spektaklu porwały dzieci w ekscytujący wir wydarzeń. Podczas przedstawienia dzieci mogły się przekonać, że nawet największe skarby Sezamu są niczym wobec skarbu przyjaźni i miłości.                                                                                                                              
U. Strzałkowska, A. Paradowska, T. Lis

>> ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ‘MY COUNTRY’

Tradycyjnie, każdego roku z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbywa się konkurs ‘My Country’ - Moja Ojczyzna. Jest to konkurs dla miłośników języka angielskiego oraz dla tych, którzy dostrzegają piękno naszego regionu, jego walory historyczne, a przede wszystkim dla tych którzy chcą rozwijać swoje zdolności.  W tym roku szkolnym konkursowi towarzyszyło  hasło:
‘Przewodnik historyczny po ścieżkach Grabowa i okolic’.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV- VI PSP i I- III PG, którzy mieli za zadanie wykonanie prac: uczniowie PSP- projektu, a uczniowie PG – prezentacji multimedialnej. Wszystkie prace zostały napisane w języku angielskim, wzbogacone o bardzo ciekawe zdjęcia.
 Komisja konkursowa przyznała 
     w kategorii wiekowej IV- VI PSP
Wyróżnienie dla Małgorzaty Górki z klasy VI
Wyróżnienie dla Dawida Stecko z klasy IV
Wyróżnienie dla Adriana Śpiewaka z klasy IV
     w kategorii wiekowej I- III PG
I miejsce – Karolinie Durajczyk z klasy II
II miejsce – Paulinie Szeląg z klasy III
Wyróżnienie – Weronice Cieślak z klasy III
Wyróżnienie – Sewerynowi Michalskiemu z klasy II
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia nagrodzonej pracy.
 Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych ufundowało wydawnictwo Macmillan. 

   My country2013.ppsx (2.44MB)
 
Aleksandra Struska 

>> APEL Z OKAZJI 95 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

 
12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość jest już szkolna tradycją. W tym roku w przekazie słowno – muzycznym udział wzięli :
Uczniowie klasy 5 PSP – prezentacja poezji
Uczennice klasy III A PG – narracja, pokaz prezentacji
Uczniowie klasy II A PG – czuwanie nad sprzętem muzycznym
     Uroczystość oprawiona była prezentacja multimedialną. Występował chór z pieśniami patriotycznymi (uczennice klasy 4 i 6 PSP) oraz uczniowie klasy 5 PSP zaprezentowali tradycyjny polski taniec „Polonez”.
            Opiekunowie:
Jacek Cichowski – scenariusz, muzyka, prezentacja
Małgorzata Cichowska – dekoracje, wybór pieśni
Ks. Dariusz Sałek – przygotowanie chóru i muzyka
Anna Paradowska – opieka nad uczniami tańczącymi
 J. Cichowski

>>  ŚNIADANIE DAJE MOC 

 

8 listopada uczniowie klas 1-3 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Celem tej akcji jest propagowanie zdrowego stylu życia, uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie śniadania skomponowanego ze zdrowych produktów. Uczniowie samodzielnie przygotowywali potrawy, a następnie wspólnie zjadali drugie śniadanie. Dziękujemy rodzicom naszych uczniów za wyposażenie dzieci w różne produkty spożywcze.
 
Wychowawczynie klas 1 - 3 

>> SPRAWOZDANIE Z I ETAPU KONKURSU MATEMATYCZNEGO 

 24. 10. 2013 roku  o godz. 12 00 w Zespole Szkół w Grabowie nad Pilicą odbył się I etap KONKURSU MATEMATYCZNEGO dla uczniów gimnazjum.
W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas I – III.
Adam Majak
Weronika Rączka
Jakub Bojdziński
Karolina Krześniak
Magdalena Chrząstek
Aleksandra Chrząstek
Anita Chrabąszcz
Kinga Ogrodzińska
Norbert Wróblewski
Regina Marek
Paulina Szeląg
Patryk Górka
Dawid Chruściak
Daniel Kuciak
Bartek Traczyk
 Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, ale niestety nikt nie zakwalifikował się do następnego etapu. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów       w następnym roku szkolnym.                                   Danuta Chrząstek, Marta Górka 

>>  KONKURS „PANI JESIEŃ”

 
W październiku został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Pani Jesień” adresowany do uczniów klas 0-3. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. W konkursie wzięło udział 47 dzieci. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:
Klasy 0-1:
I miejsce – Dominika Sobień - kl1
II miejsce – Julia Cieślak - kl.1
III miejsce – Julia Pisarek – kl. 0B
Wyróżnienia otrzymali:
1. Izabella Marchewka- kl. 0C
2. Klaudia Petryka – kl. 1
3. Bartłomiej Petryka – kl. 1
Klasy 2 – 3:
I miejsce – Norbert Brynda – kl. 3
II miejsce – Paulina Petryka – kl. 3
III miejsce – Zuzanna Janowska – kl. 3
Wyróżnienia otrzymali:
1. Oliwia Rudecka – kl.2
2. Szymon Paprota- kl. 2
3. Dominika Rączka – kl. 3
 Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne upominki rzeczowe     i słodkie lizaczki.                                                             
U. Strzałkowska 
 

>>  „DOPÓKI PAMIĘTAMY, ONI ŻYJĄ W NAS” 

W pogoni za życiem dbajmy o tych którzy odeszli, o ich miejsce spoczynku. Sprzątając i pielęgnując groby, zapalając znicze wykonujemy  proste czynności, dzięki którym pamięć o zmarłych, którzy są nam bliscy z różnych powodów, wciąż jest żywa. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, zajęli się pielęgnacją mogił żołnierzy poległych za wolność naszego kraju oraz  kombatantów pochodzących z naszej gminy, walczących w Armii gen. Władysława Andersa, patronów naszej szkoły. Uczniowie klas starszych porządkowali również wszystkie miejsca pamięci narodowej w naszej gminie. Podejmując takie zadania dzieci uczą się nie tylko wspólnego działania, ale wzbudzają w sobie poczucie odpowiedzialności  dbania o historię na małym skrawku polskiej ziemi, jaką  jest „mała ojczyzna”- nasza gmina.    
Dziękujemy wszystkim rodzicom naszych uczniów, którzy na wiele sposobów  wspierali wychowawców w tych działaniach.
 „Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą…” ks. J. Twardowski

>> MISTRZOSTWA POLSKI ORLIK BASKETMANIA – BYDGOSZCZ 2013 

W wyniku eliminacji gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich drużyna dziewczyn z PSP z Grabowa nad Pilicą uzyskała awans na mistrzostwa ogólnopolskie w Orlik Basketmanii, które odbyły się w Bydgoszczy w dniach     27-29.09.2013 r. Nasze zawodniczki wystąpiły w składzie: Aleksandra Kęsik, Natalia Bojdzińska, Patrycja Machaj, Sandra Kowalczyk, Małgorzata Górka, Natalia Olczak, Klaudia Wituszyńska, Natalia Wolska, Weronika Glegoła, Magdalena Majkowska. Dziewczęta rozegrały pięć bardzo dobrych meczów           z najlepszymi drużynami z Polski. Zdobyły wiele doświadczeń i wykazały wielkie serce, broniąc honoru województwa mazowieckiego. Zajmując 8 miejsce w turnieju Ogólnopolskim Orlik Basketmania osiągnęły najwyższe trofeum w dziejach szkoły w Grabowie nad Pilicą. Zawodniczki za udział w mistrzostwach otrzymały nagrody indywidualne (piłki koszykowe, stroje sportowe od sponsorów Orlik Basketmanii).
Gratulujemy wielkiego sukcesu!
Życzymy dalszych osiągnięć!
 
A. Chrabąszcz

>> MISTRZOSTWA POWIATU  KOZIENICKIEGO W MINI PIŁCE RĘCZNEJ

     W dniu 26.10.2013 r. w Głowaczowie odbyły się  Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego w mini piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych. Nasze dziewczęta brały po raz pierwszy udział w tego rodzaju zawodach. Na sześć drużyn zgłoszonych do zawodów zajęły II miejsce, osiągając tym samym kolejny sukces. 
 
ELIMINACJE DZIEWCZĄT PSP W GRABOWIE NAD PILICĄ W PIŁCE NOŻNEJ- czytaj

>> PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE „ZACZAROWANY ŚWIAT BAJEK” 

    16 października 2013 r. wszystkie oddziały przedszkolne wyjechały na spektakl teatralny do Grójca. Był to pierwszy wspólny wyjazd, a dla niektórych dzieci nawet pierwsza  podróż autobusem. Humory i „ciekawość nowego” były tego dnia na najwyższym poziomie. W sali ośrodka kultury czekała scena i aktorzy, którzy bawili najmłodszych przez godzinę. 
          Sam spektakl pt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch” opowiadał o ważnych   dla dzieci sprawach: bezpiecznej zabawie, zdrowym odżywianiu się, czynnym spędzaniu czasu. Aktorzy szybko nawiązali z widzami więź, co przejawiało się     w chóralnym odpowiadaniu na pytania i gromkimi brawami. Dzieci oprócz dobrych rad, otrzymały dużą dawkę śmiechu. Pierwszy kontakt z kulturą uznały za bardzo udany. Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, który sfinansował wyjazd.                                                                    
 
Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

>> ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

 
16 października 2013 r. to był dla pierwszaków z naszej Szkoły Podstawowej dzień szczególny - w tym dniu bowiem odbyło się Ślubowanie i Pasowanie Pierwszoklasistów. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością znakomici Goście – dyrekcja szkoły, przedstawiciele władz lokalnych, radni powiatu, rodzice, nauczyciele, uczniowie. Zanim doszło do ślubowania i pasowania najmłodsi zaprezentowali program artystyczny, wykazali się znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa, symboli narodowych oraz zasad właściwego zachowania w szkole. Po wspaniałym występie maluchy złożyły Ślubowanie – ślubowały uroczyście, że będą dbać o dobre imię szkoły i że  będą pilnymi uczniami. Tradycyjnie też zostały pasowane przez panią wicedyrektor na ucznia szkoły, a potem otrzymały pamiątkowe dyplomy i wiele upominków. Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia, a w salach lekcyjnych na pierwszaków i zaproszonych gości  czekała słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców. Tego dnia jeszcze długo na twarzach dzieci gościły szerokie, piękne uśmiechy.
T. Lis

>> WOŚP - PRÓBA USTANOWIENIA REKORDU ŚWIATA W JEDNOCZESNYM WYKONYWANIU BEZ PRZERWY  RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO - ODDECHOWEJ

 

       16 października 2013 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zorganizowała próbę ustanowienia rekordu świata       w jednoczesnym wykonywaniu bez przerwy  resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Organizacja zwróciła się z prośbą   do wszystkich szkół, aby jednego dnia, w tych samych godzinach dzieci udzielały pierwszej pomocy, działając  na fantomie. Uczniowie naszej szkoły przystąpili do tej akcji i przez pół godziny, bez przerwy, wykonywały czynności resuscytacyjne na manekinie. Gratuluję wszystkim uczniom klasy 3,   że z wielkim zaangażowaniem podjęli się wysiłku przy ustanawianiu rekordu. Każdy uczestnik otrzymał od Fundacji WOŚP pamiątkowy dyplom.                                                                      
U. Strzałkowska

>> PRZEDMIOTOWY KONKURS GEOGRAFICZNY 

      16 października 2013 r. w naszym gimnazjum odbył się przedmiotowy konkurs geograficzny. W konkursie tym wzięło udział troje uczniów klasy IIIB oraz jedna uczennica klasy IIIA. W tym roku szkolnym ochotnicy zmierzyli się z tematem Europa – nasz stary kontynent. Najwyższy wynik – 72% na szkolnym etapie tego konkursu uzyskał uczeń klasy IIIB. To bardzo dobry wynik, świadczący o szerokiej i szczegółowej wiedzy oraz dużych umiejętnościach geograficznych, ale niestety trochę za niski, aby zakwalifikować się do kolejnego etapu. 
  Wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu gratuluję, a uczniów młodszych klas zapraszam do rywalizacji w następnej edycji.
M. Stępień

>> SPRAWOZDANIE Z I ETAPU KONKURSU MATEMATYCZNEGO 

Dnia 15. 10. 2013 roku  o godz. 12 00 w Zespole Szkół w Grabowie nad Pilicą odbył się I etap KONKURSU MATEMATYCZNEGO.
W konkursie wzięło udział sześciu uczniów z klasy VI.
Hubert Bogumił
Adam Siemion
Julita Zawodnik
Łukasz Lusarczyk
Ernest Korczak
Natalia Olczak
 Najlepiej napisał Adam Siemion uzyskując 75%  maksymalnej liczby punktów. Bardzo niewiele brakowało, a zakwalifikowałby się do następnego etapu. Wszyscy uczniowie zasługują na uznanie, ponieważ wykazali się wiedzą i umiejętnościami matematycznymi wykraczającymi poza program nauczania.
Liczymy na sukcesy w następnym etapie edukacyjnym.
                                                                                                   Danuta Chrząstek, Marta Górka

>> ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

 

     12 października w Zespole Szkół w Grabowie nad Pilicą uczciliśmy rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Święto to funkcjonuje pod popularną nazwą Dnia Nauczyciela. Jest to doskonały moment, aby podziękować wszystkim pracownikom szkoły, którzy oddają swój czas i serce,             aby proces edukacji przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze. W naszej placówce był to również czas próby dla świeżo powołanego Samorządu Uczniowskiego. Pod kierunkiem opiekunów, uczniowie z wszystkich klas przygotowali plakaty, zawierające wiadomości związane z Komisją Edukacji Narodowej, życzenia dla pedagogów oraz pracowników socjalnych, a także humorystyczne akcenty. W szkole zapanował miły i podniosły klimat, którego uwieńczeniem była uroczysta akademia, dająca okazję do chwili refleksji. Uczniowie przygotowali koncert życzeń łącząc muzykę, poezję i humor. Pokazali swe atuty, talenty, które okazały się największym prezentem dla wszystkich zebranych gości. Były życzenia, kwiaty, słodki poczęstunek. Społeczność szkolna miała okazję do spotkania, sprawdzenia swej odpowiedzialności. Większość uczniów podkreśliła wagę chwili zakładając galowy, odświętny strój. Podobne uroczystości potwierdzają, iż trud edukacyjny, mimo złośliwych opinii      i statystyk nigdy nie idzie na marne.                                             
E. Szumigaj

>> WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ                                   ORAZ PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W GRABOWIE NAD PILICĄ

 

       10 października 2013 roku odbyła się w naszej szkole lekcja demokracji, która polegała na przeprowadzeniu wyborów           do Zarządu Szkolnej Rady SU Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej. Wybory były powszechne (brali w nich udział wszyscy uczniowie naszej szkoły) i tajne.       Do Zarządu SU Gimnazjum kandydowało czworo uczniów, do Zarządu SU Szkoły Podstawowej sześcioro. 
Punktualnie o godzinie 8.30 pierwsze głosy wpadły do urny wyborczej. Głosowanie przeprowadzone zostało na I piętrze budynku gimnazjum i trwało przez dwie kolejne godziny lekcyjne, podczas których uczniowie mogli oddawać głosy         na swoich kandydatów.
        Dzień wyborów poprzedzony był tygodniową kampanią wyborczą, podczas której uczniowie rozwieszali swoje plakaty wyborcze, agitowali oraz namawiali uczniów do oddania na siebie głosów. Kampania była bardzo zacięta, ale nie naruszała dóbr osobistych innych kandydatów. W trakcie jej trwania pojawiło się wiele ciekawych pomysłów. Komisja skrutacyjna po obliczeniu głosów podała wynik wyborów.
 
Skład komisji:
 
Gimnazjum
Szkoła Podstawowa
1.      Izabela Wójcik
1.      Aleksandra Sułkowska
2.      Sandra Bolek
2.      Patrycja Stefaniak
3.      Kinga Ogrodzińska
3.      Magdalena Maciejczak
Wyniki głosowania
 
Gimnazjum
Daniel Kuciak          -  28 głosów
Weronika Lusarczyk – 26 głosów
Paulina Cichowlas     - 11 głosów
Patrycja Pachocka     - 11 głosów
 
Szkoła Podstawowa
Łukasz Lusarczyk – 33 głosy
Dorota Pisarek    – 15 głosów
Michał Pisarek      – 7 głosów
Maciej Witkowski  – 5 głosów
Daniel Skrzypczak   - 3 głosy
Florian Pawlak        – 2 głosy

Mamy nadzieję, że  wybrana Szkolna Rada Samorządu Uczniowskiego będzie działała bardzo sprawnie i wypełni swoje obietnice przedwyborcze.
E. Szumigaj

>>  WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO 

   Fotogaleria   

>> ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

 >>  WYCIECZKA  DO PIEKARNI 

 

      W dniu 10 października klasa 3 wybrała się na umówioną wcześniej wycieczkę do piekarni Państwa Kowalczyków w Grabowie nad Pilicą.
       Po zakładzie oprowadzał nas i opowiadał o pracy w piekarni Pan Robert Kowalczyk. Dzieci zobaczyły wszystkie pomieszczenia, w których przebiegają różne etapy pracy przy produkcji pieczywa. Miały możliwość oglądania różnych maszyn usprawniających pracę: maszynę     do mieszania składników, do porcjo-wania gotowego ciasta, do wyrobu kajzerek. Wielką atrakcją była możliwość oglądania ręcznego wyrobu chałek. Duże wrażenie zrobiły na dzieciach ogromne piece do pieczenia chleba i innych produktów piekarskich. Na zakończenie wycieczki wszyscy otrzymali specjalnie upieczone dla nas drożdżówki i inne bułeczki. Wizyta była bardzo udana, a dzieci zachwycone. 
        Bardzo serdecznie dziękuję Państwu Kowalczykom za umożliwienie zwiedzenia piekarni i odkrycie przed dziećmi tajników pracy piekarza. 
                                                                                             
Wychowawca kl. 3 – U. Strzałkowska

>>  WYCIECZKA  HISTORYCZNA – LUBLIN MUZEUM MAJDANEK  

          9 października  2013 roku uczniowie klas I i II Publicznego Gimnazjum uczestniczyli w wycieczce historycznej do Państwowego Muzeum na Majdanku w Lublinie. Młodzież doświadczyła żywej lekcji historii zwiedzając były hitlerowski obóz zagłady, stając się jednocześnie świadkiem tragicznych wydarzeń czasów II wojny światowej.
           Poznając historię własnego narodu, wzbogacamy się i stanowimy fundamenty  dla przeszłych pokoleń. Kultywujmy nasze dzieje i tradycje wśród innych narodów.
            Niech poniższe słowa stanowią wyznacznik naszych czasów:
 „Naród, który nie szanuje swojej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”                   ( J. Piłsudski )
 Opiekunowie wycieczki : J. Cichowski,  A. Durajczyk

  >> WARSZAWA - UROCZYSTOŚĆ ODSŁONIĘCIA POMNIKA 

       POŚWIĘCONEGO CICHOCIEMNYM SPADOCHRONIARZOM ARMII KRAJOWEJ   
 

     W dniu 7 października poczet sztandarowy Publicznej Szkoły Podstawowej reprezentował naszą szkołę podczas niezwykłej uroczystości odsłonięcia pomnika poświęconego Cichociemnym Spadochroniarzom Armii Krajowej.
    Obelisk stanął niedaleko Sejmu, jego odsłonięcia dokonał prezydent RP Bronisław Komorowski. Powstanie pomnika zainicjował generał Stefan „Starba” Bałuk. W uroczystość zaangażowali się również: jednostka specjalna GROM - JW 2305 imienia Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.
     Warto podkreślić obecność gości wyjątkowych -  krewnych cichociemnych, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, wojskowej kompanii reprezentacyjnej.                                                                   Agnieszka Durajczyk

>> DZIEŃ CHŁOPAKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM „A”

Choć są jeszcze tacy mali, 
to już dzień chłopca świętowali, 
bo przedszkole uczy nas,
to w przedszkolu spędzamy miło i radośnie czas
  Dzień w kalendarzu jest taki, gdzie świętują  chłopaki. Właśnie "Dzień Chłopca" zorganizowano dla chłopców z grupy przedszkolnej „a” w dniu 30 września.  Małymi upominkami w postaci samochodzików i słodkości dziewczynki obdarowały kolegów z grupy. Był też słodki poczęstunek zorganizowany przez wspaniałych rodziców. Cała grupa bawiła się w tym dniu wyjątkowo wesoło. Taki fajny dzień w przedszkolu odbył się dzięki pomocy mam. Dziękuję. 
Wychowawczyni 

>> DZIEŃ CHŁOPAKA W ODDZIALE „B”

30.09.13 wszyscy chłopcy z oddziału „B”, a jest ich 19 !!!, obchodzili swoje święto. W tym dniu zachowywali się wyjątkowo, bo wiedzieli, że czekają dla nich niespodzianki. Najpierw cała grupa zasiadła do słodkiego poczęstunku, a następnie dzieci otrzymały prezenty. Wszystko udało się dzięki mamom: paniom Marii Wojnie, Anecie Woźniak           i Magdalenie Powsińskiej, które zajęły się organizacją tego dnia. Chłopcy zachwyceni byli jeżdżącymi samochodami, a dziewczynkom wręczono laleczki, żeby nie było im przykroJ. Po chwili cała sala bawiła się swoimi  zabawkami.  Składam serdeczne podziękowania mamom z Rady Oddziałowej za poświęcony czas, zakup prezentów i przygotowanie przyjęcia, aby dzieci tego dnia naprawdę czuły się wyjątkowo.                                                                                      
wychowawczyni  Edyta Porczyńska 

>> WYJAZD UCZNIÓW II KLAS GIMNAZJUM DO MUZEUM JANA KOCHANOWSKIEGO W CZARNOLESIE
 


      26 września gimnazjaliści z klasy II a i II b udali się na całodniową wycieczkę. Sukcesem organizacyjnym był fakt, iż w wyjeździe uczestniczyło 100 % uczniów.  Głównym punktem programu było Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Choć  aura nie sprzyjała, było mokro i ponuro, humory dopisywały wszystkim, dlatego z ogromnym zainteresowaniem młodzież wysłuchała opowieści przewodnika. Dworek, w którym mieści się muzeum, nie był miejscem zamieszkania Jana Kochanowskiego, ale znajdują się w nim rekwizyty pochodzące z epoki. Zwiedzaniu towarzyszył niezwykły klimat i aura twórczego ducha poety. 
     Z Czarnolasu udaliśmy się do Radomia, gdzie przy wspólnym posiłku w pizzerii uczciliśmy zbliżający się Dzień Chłopca. Uczniowie mieli okazję sprawdzić           w praktyce znajomość zasad dobrego wychowania oraz zachowania przy stole.     Na pewno długo będziemy wspominać wspólnie spędzone chwile.
A. Wąsik

>> ZAWODY W PIŁCE KOSZYKOWEJ "BASKETBALL"

    22 września w Piasecznie odbył się mazowiecki finał zawodów w piłce koszykowej "Basketball". W zawodach tych uczestniczyli również uczniowie         z naszej szkoły - dziewczęta z I-ych i II-ich klas gimnazjalnych, dziewczęta oraz chłopcy z klasy 6. Niestety dla zawodniczek z gimnazjum nie był to najszczęśliwszy dzień, ponieważ zajęły IV miejsce. Lepszy wynik osiągnęli uczniowie z klasy 6 - chłopcy zajęli III miejsce, a dziewczęta stanęły na szczycie podium, na I miejscu. Całe zawody odbyły się w miłej i sportowej atmosferze. Opiekunem drużyn był pan Andrzej Chrabąszcz. 
Centrum Nauczania Języków Obcych NORTON I Piotr Robert Szmigiel
Zaprasza na 
>>  BEZPŁATNE : ZAJĘCIA DODATKOWE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I DORADZTWA ZAWODOWO - EDUKACYJNEGO  
dla uczniów Gimnazjów w Zespole Szkół w Goździe, Publicznego Gimnazjum w Małęczynie, Publicznego Gimnazjum w Grabowie n/Pilicą, Publicznego Gimnazjum      w Przytyku, Publicznego Gimnazjum w Parznicach,
w ramach Projektu „Wyrównywanie szans uczniów wiejskich gimnazjów gmin Gózd, Grabów n/Pilicą, Przytyk i Kowala”
nr projektu POKL.09.01.02-14-120/12
współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (...) 
 
 
 
 
  ulotkaW-wa.pdf
Liczba odwiedzin: 10873992
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem