PRAWA UCZNIA I DZIECKA

PRAWA UCZNIA
i dziecka

Zapraszamy do zapoznania z materiałami dotyczącymi praw ucznia i dziecka.

LINK do strony Rzecznika Praw Dziecka:
oraz LINK do materiałów na temat praw dziecka:

PREZENTACJE PRZYGOTOWANE PRZEZ UCZNIÓW:

PRAWA dziecka i ucznia

Julia Dyga

PRAWA ucznia i dziecka

Julia Paradowska

PRAWA dziecka i ucznia

Maciej Durajczyk

11.12.2022
|Prawa ucznia i dziecka
   Agnieszka Durajczyk

10 grudnia obchodziliśmy 74 rocznicę powstania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. W 1948 roku w Paryżu Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło zbiór praw człowieka oraz doprecyzowało zasady ich stosowania. Dokument miał na celu ochronę praw, które podczas II wojny światowej były tak szeroko łamane. Z tej okazji uczniowie Zespołu Szkół w ramach wiedzy o społeczeństwie przygotowali prezentacje multimedialne zawierające ważne informacje z perspektywy każdego ucznia i dziecka.
Zapraszamy do obejrzenia:

czynny