Dzień Dziecka 2023

Edyta Porczyńska

3 czerwca w sobotę odbył się Ekologiczny Festyn Rodzinny na placu szkolnym w Grabowie nad Pilicą. Dzięki rozpoczętym wcześniej planowaniu i przygotowaniu przebiegał sprawnie i w bezpiecznej atmosferze. Jego rozmach w tym roku był naprawdę wielki, a uczestnicy mogli wybierać spośród licznie przygotowanych atrakcji. Na centralnym miejscu stanęła scena, na której dzieci i młodzież szkolna mogły zaprezentować swój program artystyczny. Na boisku stanęły namioty ze stanowiskami do wykonywania ekologicznych zadań, a na zielonym placu - zjeżdżalnie, basen z łódkami, trampoliny i dmuchane atrakcje dla najmłodszych. Wokół rozłożyły się punkty zaspokajające potrzeby kulinarne, zabawowe, a także ze sprzedażą zabawek i wytworów ludowych. Nie zabrakło ochrony w postaci przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej oraz Pogotowia. Nad przebiegiem i swobodną zabawą czuwali nauczyciele i pracownicy szkoły oraz przybyli rodzice.

Rozpoczęcie nastąpiło o godz. 9.00 powitaniem gości. Wśród przybyłych znaleźli się: Pani wice Wójt Anna Plesiewicz- Trzeciak, Sekretarz Gminy Grabów nad Pilicą - pan Waldemar Trociński, Dyrektor SP w Augustowie - pani Mariola Leszczyńska, Dyrektor CUS w Grabowie nad Pilicą - pani Karolina Król, Koło Gospodyń Wiejskich "Zakrzewianki", Druhowie OSP w Grabowie nad Pilica z prezesem Zbigniewem Rozwadowskim , przedstawiciele Policji w Grabowie nad Pilicą wraz z komendantem Rafałem Tomczykiem, twórcy ludowi z Kozienic.

Po powitaniu i przemowach rozpoczęły się pokazy dla mam i tatusiów w wykonaniu najmłodszych dzieci ze szkoły w Augustowie. Następnie tańcząco zaprezentowali się uczniowie ze szkoły w Grabowie nad Pilicą. Po występach na scenie najmłodszych bawił teatrzyk KRAK ART w sztuce " Smocza legenda". Pod koniec pikniku na scenę wkroczyli starsi uczniowie z kółka tanecznego, którzy wykonali prawdziwie profesjonalny show. Wśród przygotowanych w tym dniu atrakcji znalazły się: zabawy z animatorami, malowanie twarzy, robienie fryzur oraz posiłki w postaci kiełbaski z grilla, słodkich babeczek, pączków, waty cukrowej , popcornu i napojów.

Na piknik ekologiczny złożyły się: namiot ekologiczny , w którym bawiono się z alkogoglami, kulą bumberball i żywą maskotką oraz 8 namiotów tematycznych, a w nich m. in. : pokój eko zagadek, koło fortuny, sadzenie roślin antysmogowych, tworzenie bomb nasiennych, cyfrowa wspinaczka , eko biżuteria i wiele innych. Zabawa trwała nieprzerwanie do godziny 17.00, a wspaniała pogoda uczyniła ten dzień naprawdę wyjątkowym.

Tak bogaty program możliwy był dzięki sponsorom imprezy. Głównym była Gmina Grabów nad Pilicą , a także: Bank Spółdzielczy w Białobrzegach, Stokrotka - Market, Robert Bogumił - Sklep Spożywczo-Przemysłowy, Piekarnia Kowalczyk, Piekarnia Kazana, Paweł Wołyński- Dobre Paliwa, Mariusz Wojtas- Autoserwis, Ewelina Najda - Finanse Premium, Tomasz Wejman- Delta, Mieczysław Jaworski- Sklep Motoryzacyjno- Ogólnoprzemysłowy.

Dziękujemy wszystkim za pomoc oraz wspólną zabawę !

Dzień Dziecka 2023