Dzień Dziecka 2021

Dorota Miklińska, Andrzej Chrabąszcz, Andrzej Janas

1 czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci na całym świecie. W naszej szkole również nie mogło być inaczej, dlatego tego dnia nie zabrakło dla uczniów wielu atrakcji i niespodzianek.

Już kilka dni wcześniej zorganizowano dla klas 0-3 konkurs plastyczny „Bohater z mojej ulubionej bajki”. Spotkał się on z dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wszystkie prace zostały pięknie wykonane w różnych technikach i z dużą precyzją. Jury miało trudny orzech do zgryzienia i w tej sytuacji postanowiło nagrodzić więcej dzieci niż pierwotnie zakładano. W dniu 1 czerwca zwycięzcy otrzymali dyplomy i wyróżnienia, a wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie, otrzymały drobne upominki.

Dzieci z przedszkola oraz klasy 0-3 uczestniczyły w projekcji filmu 3D w kopule. Od rana czekały na nich również zabawy i pikniki na świeżym powietrzu przygotowane przez wychowawców oraz rodziców.

Dla uczniów klas 4-8 zorganizowano dzień zajęć sportowych – były to turnieje klasowe. Wychowawcy wraz z rodzicami również i dla nich zorganizowali pikniki klasowe, wyjazdy na lody, piesze wycieczki czy gry terenowe. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło także życzeń i słodkości od Pani Dyrektor.

Był to miły i radosny czas, który dostarczył wszystkim wielu emocji i był odskocznią od codziennej nauki. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wyjątkowego dnia. Serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe i rzeczowe kierujemy również do sponsorów, dzięki którym zostały zakupione gry edukacyjne, pomoce dydaktyczne i piłki dla dzieci, ale też zadbali oni o słodki poczęstunek.

Wszystkim dzieciom jeszcze raz życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka, a uśmiech i radość towarzyszyła im przez całe życie.

Sponsorzy akcji:
Kazimierz Koniarski - Bank Spółdzielczy w Głowaczowie
Anna Kowalczyk Zakład Piekarsko-Ciastkarski „Kowalczyk” w Grabowie nad Pilicą
Robert Bogumił - Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Grabowie nad Pilicą
Paweł Kazana - Piekarnia w Grabowie nad Pilicą
Andrzej Jędrzejczyk - TOP MARKET w Grabowie nad Pilicą

Wyniki konkursu „Bohater z mojej ulubionej bajki”:

I miejsce:
Franciszek Kopka 0b