KOŁO dziennikarskie

Moja szkoła jest najlepsza

KOŁO DZIENNIKARSKIE

Niedziela, Październik 14, 2018, 10:52

Skąd się wzięło to święto? Tak naprawdę do końca nie wiadomo. Przypuszcza się, że jest to odpowiednik Dnia Kobiet. W tym dniu dziewczęta oraz kobiety składają życzenia chłopcom tym młodszym i starszym oraz wręczają im drobne upominki.

Dzień Chłopaka z roku na rok zyskuje na popularności i cieszy się coraz szerszym zainteresowaniem. Warto wspomnieć, że obchodzony jest w różnych krajach na całym świecie: na Malcie (7 II), w Wielkiej Brytanii i Irlandii (5 IV), w Japonii (5 V), w Brazylii (15 VII), w Norwegii (7 X), w Indiach i Meksyku (19 XI) zaś w Kanadzie (25 XI).

Najdłuższą tradycję ma w Japonii, ponieważ jego początki sięgają VI wieku. Obchodzono wówczas święto Tango no Sekku, co związane było z tradycją rodzinną, która polegała na radowaniu się z postępów w nauce oraz rozwoju męskich potomków.

W nowożytnej historii święto mężczyzn wprowadzono w 1999 roku w Trynidadzie i Tobago. Od tego czasu cieszy się nieustającą popularnością w różnych zakątkach świata.

W naszej szkole również pamiętałyśmy o NASZYCH CHŁOPAKACH. Wychowawczynie wraz z dziewczynkami oraz mamami przygotowały niespodzianki dla męskiej części społeczności. W Publicznym Przedszkolu grupa 4-latków i 5-latków wyjechała 1 X do Kozienic do kina na film "Mała stopa". W Szkole Podstawowej klasy 0a i 0b wręczyły upominki oraz słodycze, klasa Ia wyjechała na warsztaty przyrodniczo-manualne do Castoramy do Radomia (zdobienie doniczek i sadzenie roślin) i na film "Biały kieł", natomiast klasa Ib przygotowała dla swoich mężczyzn prezenty i życzenia. Klasy IIa i IIb obejrzały w kozienickim kinie film "Przygoda Nelly" zaś klasa III udała się do Warki, by zwiedzić i poznać park i postać Kazimierza Pułaskiego oraz uczestniczyć w zabawie w Centrum Zabaw. Klasy 4a i 4b (28 września) wyjechały z wychowawczyniami do Kazimierza Dolnego. Klasy 5a i 5b planują wyjazd do Teatru Buffo na musical "Piotruś Pan". Klasa 6 wyjeżdża 11 października do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik, zaś klasy 7 i 8 obejrzą ekspozycję miniatur zabytków z terenu Mazowsza oraz film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" w reżyserii Denisa Delića. Klasy IIIA i IIIB uczestniczyły w lekcji muzealnej "Kultura sarmacka i obyczaje szlacheckie  zorganizowanej w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, odetchnęły w parku i obejrzały film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" w Cinema City Sadyba.

Mamy nadzieję, że nasze niespodzianki przypadły do gustu chłopcom oraz że nasze życzenia spełnią się.

Koło dziennikarskie

Brak komentarzy.