KOŁO dziennikarskie

Moja szkoła jest najlepsza

KOŁO DZIENNIKARSKIE

Piątek, Wrzesień 28, 2018, 22:35

Nauka to pokarm dla rozumu
Lew Tołstoj

Tegoroczne wakacje były rekordowo długie, bo trwały 72 dni. Pierwszy dzwonek usłyszeliśmy 3 września 2018 roku o godzinie 9.00. Spotkanie społeczności szkolnej klas 4-8 SP i III PG odbyło się na sali gimnastycznej.

Na początku głos zabrała pani dyrektor Edyta Lusarczyk, która powitała nauczycieli, rodziców i wypoczętych uczniów. :-) Do grona pedagogicznego dołączyli nowi nauczyciele: pani Anna Chrabąszcz (kl. 2b SP), pani Agnieszka Barańska (pedagog i logopeda), pani Dorota Miklińska (nauczyciel wspomagający) oraz pani Monika Podsiedlak (nauczyciel języka angielskiego). Następnie usłyszeliśmy życzenia – sukcesów, wytrwałości i cierpliwości w realizowaniu własnych planów, podnoszenia sobie poprzeczki zarówno w nauce, sporcie i życiu.

Pani wicedyrektor przedstawiła tegorocznych wychowawców klas.

Po części oficjalnej udaliśmy się z wychowawcami do swoich pracowni, gdzie wymieniliśmy się wspomnieniami z wakacji, poznaliśmy nowych kolegów i otrzymaliśmy nowy plan lekcji.

Następnie wraz z pocztami sztandarowymi udaliśmy się do kościoła na mszę świętą w intencji owocnego roku szkolnego. Później pożegnaliśmy się, a nasi młodsi koledzy i koleżanki „PIERWSZAKI” zostali przyjęci do grona uczniowskiego po złożeniu uroczystego ślubowania na sztandar szkoły, a następnie pani wicedyrektor każdego pasowała na ucznia. Było to historyczne wydarzenie w szkole podstawowej, ponieważ zapoczątkowało nową tradycję włączania pierwszoklasistów już od pierwszego dnia szkoły w poczet uczniów.

Obecny rok jest też wyjątkowy zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, ponieważ wygasa gimnazjum i po raz pierwszy mury szkoły opuszcza 8. klasa SP.

Wszystkim życzymy dużo siły i wytrwałości. Kolejne wakacje już niedługo! ;-)

Koło dziennikarskie
(opiekun p. M. Cichowskiej)

Każdej pani, co od rana

Za uczniami zabiegana

Wspomagaczy w swych przemowach

No i wiedzy w naszych głowach

Pracownikom naszej szkoły

Pracy w warunkach wesołych

I ku uczniom też się schylę

Na sprawdzianach mniej pomyłek.

(Dorota kl. III B PG)

Moja szkoła jest najlepsza

Chodzi tam miliony osób

Każdy miły dla drugiego

Nawet dla  młodszego

Nauczyciel nawet fajny

Zawsze każdego posłucha

I pomoże mu ze wszystkim

Taka z niego dobra dusza

Kiedy wakcje się kończą każdy ze smutkiem ją opuszcza

A gdy dzwoni pierwszy dzwonek już w różowym jest humorze.

(Natalia kl. 5a SP)

Brak komentarzy.