___  ROK SZKOLNY 2019/2020  ___

29.11.2019 
Wizyta górnika w naszej szkole
Wychowawczynie klas 0-3
________________________
 

     4 grudnia jest dniem, który kojarzy się w Polsce z obchodami górniczego święta. Z tej okazji w piątek, 29 listopada, na zaproszenie dzieci i nauczycieli przybył do naszej szkoły emerytowany górnik z kopalni Knurów, Pan Roman Janiak. Pan Roman jest mieszkańcem naszej gminy, w szkole gościł po raz drugi.
     Wszyscy uczniowie klas 0-3 przeżyli wspaniałą przygodę, wysłuchali opowieści o pracy górnika, obejrzeli niezbędny sprzęt i wyposażenie górnika. W trakcie spotkanie dzieci wysłuchały opowieści o Skarbniku- dobrym duchu kopalni, o pracy pod ziemią, historiach prawdziwych, które przeżył nasz gość pod ziemią.
    Pan Roman był ubrany w galowy mundur, na jego czapce, która nazywa się czako lśnił czarny pióropusz. Czako zaopatrzone jest z przodu w godło górnicze, na które składa się perlik (młot) i żelazko (krótki kilof). Narzędzia te dawniej służyły górnikom do rozbijania, urabiania rud węgla i drążenia szybów. Opowiadał o elementach stroju górniczego, wyjaśniając dzieciom, co oznacza kolor pióropusza i kogo wskazuje: biały- sztygara, inżyniera, zielony – dyrektora, czarny –górnika, czerwony – członka orkiestry górniczej oraz o czarno- zielonej fladze górniczej. Dzieci dowiedziały się, że praca górnika jest bardzo niebezpieczna, trudna i odpowiedzialna, a także z jakich dóbr możemy korzystać dzięki wydobyciu węgla oraz, że św. Barbara jest patronką górników. Pod koniec spotkania dzieci przymierzały sobie czako i kaski górnicze.
    Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały tradycyjne 100 lat, złożyły życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Górnika oraz podziękowały gościowi za przybycie.
Z wielką radością uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu.
dyplom
 
 

ZAPRASZAMY!

 
Bal
KONKURS HISTORYCZNY
 
POD HASŁEM: „Historia broni i uzbrojenia”
 
Broń i uzbrojenie zawsze stanowiły atrybuty człowieka, od czasów prehistorycznych. Imperia rosły w siłę i upadały, a doskonalenie technik wojennych trwa do dziś…
 
SERDECZNIE ZAPRASZAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE HISTORYCZNYM
 
         Tematyka konkursu kierowana jest do uczniów klas IV – VIII
i dotyczyć będzie następujących zagadnień:
 
a)   broń biała na przestrzeni dziejów
b)   broń palna na przestrzeni dziejów
c)    pojazdy bojowe (wodne, lądowe i powietrzne)
d)   broń masowego rażenia
e)    ochrona żołnierzy przed bronią
 
ramy czasowe: od prehistorii do czasów współczesnych
 
·       źródła: podręczniki, albumy, pozycje książkowe, Internet,
·       formy pracy:
- Plakat (maksymalnie 2 osoby w grupie) termin oddania prac do 6 grudnia 2019 – format i technika dowolna.
- Test wiedzy – 5 grudnia 2019 (udział dla uczniów po uprzednim zgłoszeniu do końca listopada).
 
Informacje i zgłoszenia uczestnictwa : p. J. Cichowski
      Szanowni Państwo,
        Drodzy Rodzice
 
Serdecznie zapraszamy na spotkania z wychowawcami i nauczycielami w dniu 20 listopada (środa).
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
J. Cichowski
 
 
8 listopada w Zespole Szkół w Grabowie nad Pilicą odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości 11 Listopada 1918 r. Polska po 123 latach politycznego niebytu znów pojawiła się na mapie Europy.
            Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny ukazujący tak ważne, tragiczne, ale i szczęśliwe momenty w dziejach naszego narodu. W czasie występu zebrani mogli wysłuchać informacji o faktach historycznych, recytacji
i śpiewu utworów patriotycznych. Całość opierała się na narracji historycznej przedstawiającej wydarzenia, które obejmowały czasy – od końca XVIII wieku po czasy współczesne.
O godzinie 11.11 uroczyście odśpiewano Hymn Narodowy.
 
Uczniowie biorący udział:
Narracja: N. Maciejczak (8), O. Mućko (8)
Recytacja : N. Pogoda (6a + śpiew), M. Bartnik (6a), J. Rozwadowski (6a), M. Michalska (6a), N. Adamczyk (6a)
Śpiew ; O. Waśniewska (8)
Znicze : Ł. Kowalczyk (8), K. Wieczorek (8)
Obsługa sprzętu muzycznego : W Cieślak (7), S. Kowalczyk (7)
 
Opiekunowie:
 p. Jacek Cichowski – opieka merytoryczna nad scenariuszem, muzyka
 p. Daniel Porczyński – opieka nad dekoracją, zdjęcia imprezy, muzyka
 
            Ta lekcja historii winna nam uzmysłowić wagę wartości i tradycji, o których należy pamiętać i które należy szanować.
„Być zwy­ciężonym i nie ulec to zwy­cięstwo, zwy­ciężyć i spocząć na laurach - to klęska”.
(Józef Piłsudski)
 
 
 
 
Zespół Szkół w Grabowie nad Pilicą bierze udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem „Szkoła do hymnu”. W ramach akcji 8 listopada spotykamy się na apelu a o symbolicznej godz. 11:11 i wspólnie odśpiewamy hymn narodowy.

 

TRZYMAJ FORMĘ

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas V-VIII wraz z wychowawcami uczestniczą w ogólnopolskim programie edukacyjnym pt. "Trzymaj formę". Organizatorami programu są Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców. 
 
Zachęcamy do odwiedzenia  strony:
 
https://www.trzymajforme.pl/strona-glowna-11
 
 
 

PROGRAM DLA SZKÓŁ

 
"Program dla szkół" to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw, mleka i produktów mlecznych. Jest dedykowany klasom I- V szkoły podstawowej.  W wyznaczone dni, przez 20 tygodni w roku szkolnym, uczniowie otrzymują bezpłatnie owoce, warzywa, soki, mleko i przetwory mleczne. Programowi towarzyszą działania edukacyjne prowadzone na terenie szkoły, które m.in. pomagają utrwalać zdrowe nawyki żywieniowe. Warto dodać, że nasza szkoła uczestniczy w programie od początku jego istnienia.
 
Szczegółowe informacje znajdują sie na stronie:    http://www.owocewszkole.org/
 

Relacja z obchodów Dnia Głośnego czytania w klasie 2b Szkoły Podstawowej
Urszula Strzałkowska
________________________
 

    W dniu 29 października w naszej klasie odbywały się Obchody Dnia Głośnego Czytania, w ramach konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Na zajęcia zostali zaproszeni rodzice, którzy nie tylko czytali poszczególne rozdziały książki, ale również wspierali dzieci w wykonywaniu różnych zadań. Po ustaleniu bohaterów książki i obejrzeniu ich maskotek, dzieci losowały kartki z nazwą Słodziaka i zajmowały miejsca przy stolikach. W ten sposób powstało 6 grup. Każda grupa miała swoją nazwę: Sarenki, Nietoperze, Dzięcioły, Borsuki, Sowy oraz Lisy. Po przeczytaniu wstępu uczniowie wyjaśniali znaczenie powiedzenia : ”Ten, kto posadził w swoim życiu jedno drzewo, nie żył na próżno”. Następnie każda grupa sadziła żołędzie, z których na pewno wyrosną młode sadzonki dębów. Wykorzystano do tego glebę, trociny, ściółkę leśną, które przygotowali rodzice. Czytanie poszczególnych rozdziałów książki było przeplatane różnymi aktywnościami dzieci: rozwiązywały ekologiczne krzyżówki, kolorowały leśne zwierzęta, rozwiązywały SUDOKU z nazwami Słodziaków, wykonywały maski zwierząt leśnych, rozmawiały na temat przeczytanych tekstów. Ostatnim punktem dnia było wykonanie Słodziaków z materiałów recyklingowych i zawieszenie ich na Magicznym Drzewie oraz wspólny słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Składam podziękowania rodzicom dzieci z naszej klasy za pomoc w organizacji tego dnia, a w szczególności Paniom: Justynie Durajczyk, Monice Krawczyk, Sylwii Bajerowskiej, Agnieszce Stańczyk oraz Pani Renacie Bartoszewskiej.
 
    

SZKOŁA PAMIĘTA

 
Szkoła Pamięta
Zespół Szkół w Grabowie nad Pilicą bierze udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem "Szkoła pamięta".
W ramach akcji uczniowie naszej szkoły odwiedzą lokalne miejsca pamięci, przypominając sobie ich historię, będą porządkować groby osób zasłużonych dla regionu, zapalą znicze.
 
dyplom
 
 
 
 
 
Pamiętamy…
Ania Wąsik
     
     Pamięć o zmarłych wpisana jest w polską kulturę i tradycję. Jest to również jeden z elementów wychowawczych jakie realizuje szkoła.
     30 października przedstawiciele klasy ósmej pod opieką wychowawcy porządkowali grób żołnierzy- saperów, poległych podczas II wojny światowej. Uczniowie złożyli również symboliczną wiązankę kwiatów.
     Obecność na cmentarzu była jednocześnie okazją do odwiedzenia mogił innych patriotów, którzy oddali życie za ojczyznę, należy do nich między innymi Wacław Szatan uczestnik walk pod Monte Cassino.
 
Pamiętamy...
Danuta Chrzastek
 
    W dniu 22 października 2019 roku grupa uczniów z klasy Va wraz z wychowawcą Danutą Chrząstek wybrała się na cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. Dzieci odwiedziły i uporządkowały grób Pana Komorka, zapaliły znicze oraz
w ciszy i zadumie zmówiły krótką modlitwę.
Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych.
Dzień Chłopca w klasie 8
Julia Dyga, Oliwia Cichońska
 
28 października 2019 r. klasa 8 wraz z wychowawczynią Anną Wąsik, w ramach Dnia Chłopaka wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu była integracja uczniów oraz aktywne spędzenie czasu.
     O godzinie 7.40 miała miejsce zbiórka, a po odczytaniu listy obecności wyruszyliśmy w drogę do stolicy Polski. Około godziny 9.30 dotarliśmy do największego parku trampolin ,,Stacja Grawitacja". Przebraliśmy się w sportową odzież i po rozgrzewce, przeprowadzonej przez instruktora, rozpoczęliśmy indywidualną zabawę. Do naszej dyspozycji były: trampoliny, tor przeszkód Ninja, ścieżki gimnastyczne, basen pełen gąbek, a także poduszka powietrzna do trenowania ewolucji. Coś dla siebie znaleźli również fani takich dyscyplin sportowych jak siatkówka, czy koszykówka. W tym miejscu znajdowały się boiska
 z parkietami i trampolinami, na których była możliwość gry zespołowej. Zawieszone bezpośrednio przed trampolinami kosze, pozwalały na oddawanie widowiskowych rzutów. Godzina spędzona w parku minęła nam błyskawicznie. 
Kolejnym punktem naszej wycieczki było kino. W tym celu udaliśmy się do galerii Blue City, gdzie najpierw zjedliśmy posiłek,
a następnie udaliśmy się do sali, w której miał odbyć się seans pt. ,,Był sobie pies 2". Po zajęciu miejsc z niecierpliwością oczekiwaliśmy rozpoczęcia filmu. Po chwili zgasły światła, a naszym oczom ukazał się wielki ekran. Rozpoczęła się wówczas amerykańska produkcja. Opowiadała ona o psie Bailey i jego ukochanej właścicielce- Claritie, której czworonóg pilnuje
i strzeże od wszelkich niebezpieczeństw. Wciela się wtedy w postać kilku bardzo różnych wizualnie psów. Ten seans bardzo wzruszył naszą klasę, okazał się pouczający. Uświadomił nam, iż pies to najlepszy przyjaciel człowieka, zawsze jest  przy nim, kiedy tego potrzebuje. Dowiedzieliśmy się, że osobę ze zwierzęciem może łączyć silna i jakże niezwykła więź, której mimo starań innych nie da się zaprzepaścić. Po wyjściu z kina wyruszyliśmy w drogę powrotną do Grabowa nad Pilicą.
     Ta wycieczka bardzo nam się podobała. Dzięki niej zintegrowaliśmy się, a także wartościowo, ciekawie oraz aktywnie spędziliśmy czas, którego nie uważamy na zmarnowany. Film okazał się lekcją na całe życie, a w parku trampolin czuliśmy się, niczym ryba w wodzie, ponieważ pozwolił nam on rozładować emocje. Wyjazd okazał się bardzo udany i z niecierpliwością czekamy na kolejny.
 
       

17.10.2019 
Konkurs z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozstrzygnięty
Ireneusz Lipski, Dorota Miklińska
________________________
 

     Z okazji DEN Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs dla klas 1-3 oraz IV-VIII na pracę pt. „Mój ulubiony nauczyciel”. Uczniowie mogli wykonać pracę w dowolnej technice plastycznej bądź prezentację multimedialną. Wpłynęło kilkanaście prac a jury w składzie Ireneusz Lipski, Dorota Miklińska i Daria Kowalczyk przyznało:
I miejsce – Natalia Kotlarz,
II miejsce - Lena Petryka i Dominika Łukasik (ex aequo),
natomiast w kategorii IV-VIII:
I miejsce – Julia Kucińskia,
II miejsce - Wiktor Królak.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Dzień  Kazimierza Pułaskiego
Anna Wąsik, Urszula Strzałkowska

11 października Poczet Sztandarowy naszej szkoły  wraz z opiekunami Urszulą Strzałkowską i Anną Wąsik uczestniczył
w uroczystościach poświęconych 240. rocznicy śmierci Bohatera dwóch Narodów- Kazimierza Pułaskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce.
    Przed godziną dwunastą zebrały się Poczty Sztandarowe zaproszonych szkół oraz instytucji, aby uczestniczyć we mszy  świętej w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce.  Następnie zebrani goście udali się pod pomnik Pułaskiego, gdzie odbywała się oficjalna część uroczystości. Jednym z punktów programu było ślubowanie pierwszaków. Złożono również wiązanki pod pomnikiem Patrona Muzeum. Wydarzeniu towarzyszyła Wojskowa Asysta Honorowa oraz Orkiestra Wojskowa
 z Siedlec.
    Dla uczniów naszej szkoły była to ważna lekcja historii oraz wyróżnienie, że mogliśmy w niej uczestniczyć.

15.10.2019 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
M. Gazarkiewicz, E. Drab, I. Lipski
________________________
 

     Dnia 15października w Zespole Szkół w Grabowie nad Pilicą odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Koncert życzeń dla wszystkich pracowników szkoły przygotowali uczniowie od klasy pierwszej do ósmej. Młodzi artyści piosenką, tańcem i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych pracowników. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
    Na zakończenie Akademii głos zabrała p. Dyrektor Agnieszka Durajczyk, która podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.
   Organizatorzy bardzo gorąco dziękują dzieciom, młodzieży, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w przygotowanie akademii.

08.10.2019 
Dzień Chłopaka w klasie 1b i 2b
Urszula Strzałkowska, Edyta Porczyńska
________________________
 

     8 października uczniowie klasy 1b i 2b brali udział w wyjeździe edukacyjnym zorganizowanym z okazji Dnia Chłopaka. Pierwszym punktem wycieczki było oglądanie bardzo ciekawego filmu przygodowego pt. ”Wyprawa Magellana”. Po filmie dzieci wraz z wychowawczyniami udały się do Muzeum Wsi Radomskiej na warsztaty „Gałgankowe laleczki”. Tam zapoznały się z zabawkami , którymi dawniej bawiły się dzieci, a także spróbowały sił w wykonaniu gałgankowej laleczki. Zabawy było bardzo dużo, każdy wykonał własną lalkę, którą zabrał do domu. Po warsztatach dzieci zwiedziły skansen. Na twarzach dzieci widać było dużo radości, ale pojawiło się też stwierdzenie –„Ale kiedyś ciężko się żyło.” Tak więc wyjazd nie tylko był czasem radości i zabawy, ale również refleksji na temat życia.
WYJAZD DO KINA
Małgorzata Cichowska, Danuta Chrząstek
 
Dnia 7 października 2019 roku klasa 4a i 5a SP, wraz z wychowawczyniami: Panią Małgorzatą Cichowską i Panią Danutą Chrząstek, uczestniczyły w wyjeździe z okazji Dnia Chłopaka.
            Zebraliśmy się wszyscy punktualnie o godzinie 8.10 w budynku szkoły, a następnie udaliśmy się do autobusu, który na nas oczekiwał na szkolnym parkingu. Po przywitaniu kierowcy, zajęliśmy miejsca. Do Radomia dotarliśmy na godzinę  9.15. Następnie udaliśmy się do Multikina w Galerii Słonecznej. Tutaj podzieliliśmy się na dwie grupy: dziewcząt
i chłopców. Wychowawczynie zamówiły w kinie projekcje dwóch filmów: Był sobie pies 2 oraz Angry Birds 2.
            Był sobie pies 2 to kontynuacja filmu Był sobie pies na podstawie powieści W. Bruce’a Cameron’a. Bailey dostaje od swojego ukochanego Ethana nowy cel - ma opiekować się jego wnuczką – CJ. Dopóki dziewczynka jest mała, zadanie jest dość proste, choć czasem trzeba ochronić ją własnym ciałem przed rozbrykanym koniem. Z biegiem czasu CJ dorasta i wyzwania dla Baileya też stają się coraz większe. Dziewczynka wyjeżdża z matką do wielkiego miasta i traci kontakt z dziadkami. Historia pełna jest wzruszeń i uświadamia nam, że psia miłość jest wieczna !
            Angry Birds 2 to ponownie skomplikowane relacja tytułowych nielotów oraz sprytnych Zielonych Świnek. Kiedy wyspy znajdą się w niebezpieczeństwie, a nowy wróg da o sobie znać, Red, Chuck i Bomba rekrutują Silver (siostrę Chucka) oraz łączą siły z Leonardem i jego kompanami, tworząc superdrużynę, która ma ocalić ich domy.
            Filmy nas wzruszyły i ubawiły do łez. Po powrocie do szkoły na stołówce szkolnej czekały na nas zamówione przez wychowawczynie pizze.
Święto Patrona Leśników
Anna Wąsik, Urszula Strałkowska
 
     6 października 2019r. w Stachowie koło Bud Augustowskich odbyły się uroczystości upamiętniające Patrona  Leśników św. Franciszka z Asyżu. Organizatorem było Nadleśnictwo Dobieszyn.
     Wśród wielu zaproszonych gości znalazł się Poczet Sztandarowy naszej szkoły wraz z opiekunami Panią Urszulą Strzałkowską i Anną Wąsik. Wydarzenie rozpoczęło się od zbiórki pocztów sztandarowych, po czym nastąpiło uroczyste otwarcie oraz powitanie zebranych. Najważniejszym punktem programu była koncelebrowana Msza Święta, odprawiona w intencji leśników i okolicznej ludności.
Na zakończenie głos zabrali przedstawiciele organizatorów, zaproszeni goście oraz byli mieszkańcy Stachowa, wysiedleni podczas okupacji. Następnie miało miejsce przemówienie emerytowanego nadleśniczego Nadleśnictwa Dobieszyn, Jana Chryzostoma Czachowskiego, który przybliżył wydarzenia historyczne związane ze Stachowem. Na uroczystościach nie zabrakło elementów edukacyjnych, gdyż Nadleśnictwo Dobieszyn wystawiło także stoisko, na którym można było uzyskać informację o nadleśnictwie oraz Puszczy Stromieckiej.
    Coroczne obchody w Stachowie należą do niezapomnianych lekcji historii, w których uczestniczy społeczność szkolna naszej placówki.
 
     
    
SPRAWOZDANIE Z WYJAZDU DO TEATRU
Julia Paradowska uczennica klasy 7 i p. Małgorzata Cichowska
 
Dnia 2 października 2019 roku klasa siódma uczestniczyła, w zorganizowanym przez panią Małgorzatę Cichowską,  wyjeździe na przedstawienie teatralne pt. ,,Balladyna’’. Spektakl został przygotowany przez Teatr Lektur Szkolnych z Warszawy
i wystawiony w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu.
         Po przyjeździe na miejsce otrzymaliśmy bilety, pełni ciekawości weszliśmy do sali i zajęliśmy swoje miejsca. Spektakl rozpoczął się o godzinie 9:30. Nagle na scenie pojawił się  jeden z aktorów, który opowiedział nam o okolicznościach napisania przez Juliusz Słowackiego dramatu, czasie jego powstania i problematyce. Znakomicie udekorowana scena i odpowiednia charakteryzacja aktorów nadała klimat całemu przedstawieniu. Przenieśliśmy się w czasy legendarne. Sceneria była ukazana w ciekawy sposób, gdyż za pomocą światła (kolory) i dźwięku przenosiliśmy się do różnych miejsc (Jezioro Gopło, bór, jaskinia Pustelnika, zamek Kirkora, chata Wdowy).
         Wspaniała gra aktorska została doceniona wielkimi brawami. Występ trwał około dwóch godzin. Spektakl bardzo nam się podobał.

30.09.2019 
Dzień Głośnego Czytania w 1b
Edyta Porczyńska
________________________
 

     Dnia 30. 09 w naszej klasie odbywały się lekcje z udziałem lektorów. Uczniowie mogli posłuchać opowieści z "Gangu Słodziaków" czytanych przez starsze koleżanki i panią dyrektor. Celem obchodów tego ogólnopolskiego dnia jest zwrócenie uwagi na wagę głośnego czytania dzieciom. Pobudza to ich wyobraźnię, rozwija słownictwo, stymuluje rozwój. Szczególnie ważne jest we wczesnym wieku szkolnym, gdy dzieci same nabywają umiejętność czytania. Uczniowie w ten dzień otrzymali dzienniczki głośnego czytania, aby wspólnie z rodzicami móc kontynuować akcję czytania na głos. Dzień ten oscylował wokół Słodziaków, czyli bohaterów ze znanej nam Biedronki- dzieci poznawały je i ich przygody, oraz las- czyli dom Słodziaków.
Wycieczka do ogrodu
U. Strzałkowska
 
Wrzesień to miesiąc, w którym rozpoczyna się jesień. Z pól i ogrodów chowamy do spiżarni dary tej pory roku. Uczniowie klasy 2b wybrali się na wycieczkę do ogrodu, aby zobaczyć, jak rosną warzywa, o których uczyli się w szkole. Ponadto na żywo rozpoznawali jadalne części poszczególnych warzyw. Przy okazji można było zjeść również owoce, które zbieramy jesienią
z drzew i krzewów owocowych: maliny, śliwki, jabłka i gruszki. Wycieczka bardzo podobała się uczniom, a sprawdzian
z jadalnych części roślin wypadł bardzo dobrze.
 
            
Konkurs plastyczny
U. Strzałkowska
 
We wrześniu odbył się szkolny etap konkursu plastycznego „Odpoczywaj na wsi” organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 Miło nam poinformować, że do II etapu przesłano , zgodnie z regulaminem, 3 prace uczennic, które zajęły pierwsze miejsce,
a są to: Natalia Walendzik, Patrycja Stańczyk oraz Julia Krawczyk. Ponadto wyróżnienia otrzymały: Andżelika Sobień, Nikola Kowalska oraz Gabriela Rogala. Wszystkim dziewczynkom gratulujemy i czekamy na wyniki II etapu – wojewódzkiego.
 Dzień Chłopaka w klasie 6a
Natalia Pogoda, Piotr Zdyb
    
        27 września w godzinach od 15.30 do 18.00 w klasie 6a odbył się klasowy Dzień Chłopaka.
Na początku naszej klasowej dyskoteki ,dziewczyny zorganizowały taniec specjalnie z myślą o chłopakach.
W trakcie małej rozgrzewki ,każdy się do nich przyłączył i wszyscy razem zatańczyli.
Po tak ogromnej  dawce adrenaliny, przyszedł czas na małe co nie co, przygotowane przez nasze mamy.
W czasie naszej klasowej uczty rozmawialiśmy o sprawach klasowych i o naszych wspaniałych historiach.
W ramach ucztowania cała klasa poszła do sali informatycznej i zorganizowała konkurs  karaoke, przy którym każdy mógł zaśpiewać swoją ulubioną piosenkę pojedynczo lub w małej grupie. Kiedy zakończyło się  karaoke, chłopcy otrzymali drobne upominki. Później każdy mógł z kimś porozmawiać, pobawić się lub jeszcze coś przekąsić. 
To był bardzo udany klasowy Dzień Chłopaka. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.
Bardzo dziękujmy naszym mamom za pyszny poczęstunek i obecność oraz  naszej  wychowawczyni klas 6a p. Aleksandrze Dębowskiej za zorganizowanie Dnia chłopaka.
                                                                                                                               Dziękujmy!!!
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
 
W piątek 20.09.2019 roku nasze przedszkole odwiedził pan policjant. Spotkanie odbyło się w ramach działań realizowanych
w przedszkolu „Bezpieczeństwo na drodze”. Podczas spotkania przedszkolaki podczas prelekcji mogły zgłębić wiedzę dotyczącą prawidłowego korzystania z drogi, numery alarmowe, właściwego przechodzenia przez jezdnię oraz potrzeby używania elementów odblaskowych.  Przedszkolaki ochoczo uczestniczyły w spotkaniu. Wszystkie dzieci na pamiątkę tej wizyty otrzymały upominek w postaci książeczki. Pamiętajmy, że dzieci należy edukować od najmłodszych lat, ponieważ bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.
   
 

19.09.2019 
Podziękowania
Wychowawcy i uczniowie Ia i Ib
________________________
 

     Składamy serdeczne podziękowania członkom Komisji Oświaty przy Gminie Grabów nad Pilicą za prezenty dla pierwszoklasistów w postaci przyborów do zajęć ruchowych dla klas oraz przyborów uczniowskich dla każdego dziecka.

18.09.2019 
Spotkanie klas 1-3 z policjantem
Edyta Porczyńska, Honorata Kocyk
________________________
 

     W dniu 18 września w naszej szkole odbyło się spotkanie dzieci klas młodszych z dzielnicowym Gminy Grabów nad Pilicą - mł. asp. Piotrem Przerwą. Zwykle tego typu wizyty mają miejsce na początku roku szkolnego, aby przypomnieć dzieciom właściwe zachowania dotyczące ich bezpieczeństwa oraz naświetlić sytuacje, które mogą być dla nich zagrożeniem. Pan policjant w szczegółowy sposób omówił zasady korzystania z ruchu ulicznego, zarówno pieszych, jak i rowerzystów oraz dojazdy do szkoły samochodem z rodzicami. Radził jak zachowywać się podczas spotkań z nieznajomymi osobami, nieznanymi psami, a także w jaki sposób powiadamiać służby ratunkowe. Dzieci na koniec pogadanki miały oczywiście mnóstwo pytań, na które pan Piotr odpowiadał konkretnie i z dużą cierpliwością. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas naszym uczniom i przyczynienie sie do ich bezpieczeństwa.
Wybory na opiekuna i do rady Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej w Grabowie nad Pilicą
 
            Dnia 6 września 2019 roku odbyły się wybory na opiekuna Rady Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Polskich spod Monte Cassino w Grabowie nad Pilicą.
Komisja Wyborcza w składzie:
Maria Petryka, Julia Paradowska, Kamila Kęsik czuwała nad przebiegiem wyborów i wydawała karty do głosowania.
Uprawnionych do głosowania było 161  uczniów. Oddano 120  głosy.
Opiekunem Rady Samorządu Uczniowskiego został;
Pan Ireneusz Lipski.
            Natomiast dnia 9 września 2019 roku odbyły się wybory przedstawicieli do Rady Samorządu Uczniowskiego.
Komisja Wyborcza w składzie:
Maria Petryka, Julia Paradowska, Kamila Kęsik, Julia Szustkowska czuwała nad przebiegiem wyborów i wydawała karty do głosowania.
Uprawnionych do głosowania było 161  uczniów. Oddano 126  głosów. 1 głos był nieważny.
Do wyborów do RSU zgłosiło się 5 kandydatów.
Przewodniczącym SU został:
Dominik Kuciński,
zastępcą przewodniczącego został Oliwier Giza, 
sekretarzem Daria Kowalczyk,
a skarbnikiem Oskar Mućko.

 
 

02.09.2019 
Ślubowanie klas 1
Honorata Kocyk, Edyta Porczyńska
________________________
 

    Ślubowanie klas pierwszych, to bardzo ważna uroczystość w naszej szkole. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym programie artystycznym. Następnie składały przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczyły w ceremonii pasowania ołówkiem, po której już oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Wydarzenie, to miało miejsce w naszej szkole 2 września 2019 r. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i recytacji. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem.
    Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości.
Admin:    
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem