PROGRAM motywacyjny

ROK SZKOLNY 2020/2021

Zapraszamy!
!
Strona aktualizowana na bieżąco.

czynny
w godz. 7.00 - 15.00

mgr inż. Ireneusz Lipski

Program motywacyjny w roku szkolnym 2019/2020

W bieżącym roku szkolnym klasy 4- 8 rywalizują w Programie motywacyjnym. Zasady i kryteria Programu znajdują się w poniższym artykule.

Program motywacyjny w Szkole Podstawowej w Grabowie nad Pilicą

przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej
oraz III klasy gimnazjum
w II semestrze 2018/2019

Cele programu:

1.     Podniesienie efektów uczenia się.
2.     Kształtowanie umiejętności planowania, organizowania i oceniania własnego uczenia się.
3.     Rozwijanie umiejętności skutecznego komunikowania się w rożnych sytuacjach.
4.     Nabywanie umiejętności efektywnego współdziałania w grupie.
5.     Kształtowanie umiejętność rozwiązywania problemów w sposób twórczy.
6.     Nabywanie umiejętności samodzielnego podejmowania decyzji.
7.     Nabywanie umiejętności rozwijania sprawności umysłowej oraz osobistych zainteresowań.
8.     Rozwijanie przedsiębiorczości.

Program motywacyjny został stworzony i dostosowany do potrzeb rozwojowych uczniów naszej szkoły. Jest innowacją organizacyjną, polegającą na zmotywowaniu uczniów do systematycznej nauki, wdrażaniu do systematycznego uczestniczenia w zajęciach lekcyjnych, rozwijaniu przedsiębiorczości, odpowiedzialności za powierzone zadania oraz podniesienia sprawności fizycznej.
      Innowacja realizowana jest od marca do czerwca we współpracy z Rodzicami, Samorządem Szkolnym, wychowawcami klas oraz nauczycielami wychowania fizycznego i pedagogiem szkolnym. Oddziały oceniane są według 7 kategorii:

Sposoby realizacji:

1. Na koniec każdego miesiąca wychowawcy przygotowują zestawienia z poszczególnych kategorii (średnia ocen klasy, frekwencja, uwagi pozytywne).
  2. Zestawienia aktywności na lekcjach wychowania fizycznego pod koniec każdego miesiąca przygotowują nauczyciele wychowania fizycznego i przekazują wychowawcom poszczególnych klas.
  3. Inicjatywa poszczególnych klas zostanie ujęta w harmonogramie i oceniana zgodnie z przygotowaną kartą oceny przez powołaną komisję.
  4. Wyniki rywalizacji będą umieszczane na stronie internetowej po podsumowaniu każdego miesiąca.

Program motywacyjny opracowany przez: p. Annę Wąsik i p. Małgorzatę Żurawską-Janas
Informacje zebrane i opracowane na stronę szkoły: p. Agnieszka Barańska i p. Małgorzata Cichowska
Zestawienie za marzec 2019
Zestawienie za kwiecień 2019