Dni Otwarte w Przedszkolu

Monika Skłodowska  ____________________________________

W dniach 18-20 grudnia 2017 roku w Publicznym Przedszkolu w Grabowie nad Pilicą odbył się cykl zajęć otwartych dla rodziców. Wszystkie grupy przedszkolne wraz  z nauczycielami przygotowały przedstawienia o tematyce świątecznej.  Na każde wydarzenie przybyła Dyrektor Zespołu Szkół w Garbowie nad Pilicą pani Edyta Lusarczyk, która składała dzieciom i rodzicom najserdeczniejsze życzenia świąteczne.
          Cykl zajęć otwartych rozpoczęła najmłodsza grupa, która zaprezentowała jasełka przygotowane przez panią Weronikę Dabińską - Maj. Dzieci w pięknych strojach, głośno i wyraźnie  wypowiadały swoje kwestie. Najmłodsi odtwórcy ról  zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po przedstawieniu odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których rodzice wraz z dziećmi wykonali niesamowite ozdoby choinkowe.
            W kolejnym dniu swoją prezentację umiejętności wokalno-scenicznych  miała najstarsza grupa przedszkolna. Pięciolatki pod kierunkiem wychowawcy pani Moniki Skłodowskiej - Cichowlas zaprezentowały inscenizację o narodzeniu Jezusa. W scenariusz jasełek wplecione były najpiękniejsze polskie kolędy. Oczywiście nie zabrakło choreografii i ruchu scenicznego. W przygotowaniach do  inscenizacji towarzyszyła pani Izabela Piętosa - nauczycielka wychowania przedszkolnego. Oprawa jasełek, dekoracje, rekwizyty oraz stroje przygotowane przez rodziców przeniosły widzów do betlejemskiej szopki. Po przedstawieniu dzieci obdarowały rodziców własnoręcznie wykonanymi prezentami, które powstały podczas warsztatów plastycznych. Aby tradycji stało się zadość, dzieci, rodzice i nauczyciele składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.  Całemu spotkaniu towarzyszyła radosna atmosfera.  W ostatnim dniu otwartym swoje przedstawienie zaprezentowała grupa czterolatków przygotowana przez panią Katarzynę Krzysztoszek. Hasłem przewodnim widowiska było „Zło dobrem zwyciężaj”,  a aktorzy wcielili się w role aniołków i diabełków, którzy toczą ze sobą spory. Oczywiście historia skończyła się dobrze: wspaniałą puentą i pięknymi układami tanecznymi.              Po popisie scenicznym dzieci wraz z opiekunami tworzyli bombki oraz świeczniki, które będą zdobiły domy podczas świąt. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji i zaangażowanie w życie przedszkolne.