1 CZERWCA - DZIEŃ DZIECKA W ZESPOLE SZKÓŁ W GRABOWIE NAD PILICĄ

Edyta Porczyńska, Monika Gazarkiewicz

Wzorem poprzednich lat Dzień Dziecka odbył się w naszej szkole z wielką pompą. Na dzieci od samego rana czekały przeróżne atrakcje przygotowane odpowiednio do wieku przez nauczycieli, pracowników szkoły  i rodziców.  Na początek dla najmłodszych,  na sali gimnastycznej odbyło sie przedstawienie" Rzepka" w wykonaniu rodziców. Następnie miłośnicy tańca mogli podziwiać występy zespołu tanecznego Emotion. Dalsza część świętowania przebiegała na zewnątrz szkoły. Tu rozłożono dmuchańce i różne stanowiska oferujące ciekawe zajęcia i smakołyki. Dzieci mogły pomalować sobie twarze, porysować , wykonać kolorową sól, zagrać na loterii. Na głodnych czekały grillowane kiełbaski, bułeczki, pączki, wata cukrowa, popcorn, napoje. Największe jednak kolejki tworzyły sie do zjeżdżali, basenu z piłkami i trampoliny. Na plac szkolny zajechała też Straż Pożarna oraz Policja z Grabowa nad Pilicą. Szczególnie chłopcy garnęli się do zwiedzania samochodów służbowych. Oprócz tych stałych elementów wiele wydarzeń miało miejsce na scenie i na boisku. Dla dzieci z oddziałów 0-3 przeprowadzono zabawne konkursy sprawnościowe. Starsi i chętni mogli poruszać się w tańcach integracyjnych prezentowanych podczas warsztatów tanecznych. Na boisku zaprezentowali się nauczyciele wraz z uczniami w polonezie, a gimnazjaliści wykonali mazura. Duże zainteresowanie wywołał konkurs piosenki angielskiej w ramach Dnia Języka Angielskiego. W tym czasie na boiskach trwały też rozgrywki sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki piłki plażowej, w których udział wzięli uczniowie klas III gimnazjum, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców oraz pracownicy Urzędu Gminy. Uczniowie klas IV-VI rozegrali natomiast mecze piłki nożnej.
Na zakończenie pełnego atrakcji dnia odbyło się ogłoszenie wyników meczy , wręczenie pucharów i dyplomów zwycięskim drużynom. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się losowanie w loterii na zakończenie Dnia Dziecka.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego dnia składamy serdeczne podziękowania. Poniżej lista sponsorów Dnia Dziecka:
Urząd Gminy w Grabowie nad Pilicą
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grabowie nad Pilicą