WIGILIA_2018

„MALEŃKA PRZYSZŁA MIŁOŚĆ”

M. Stępień, D. Mikilińska

Grudniowa data w kalendarzu, delikatnie prószący śnieg, piękne świąteczne dekoracje to znak zbliżającego się Bożego Narodzenia – świąt pełnych żywiołowej radości, nadziei i wzruszenia. W takiej też atmosferze 16 grudnia zostało zorganizowane w Zespole Szkół już dwunaste Spotkanie Opłatkowe dla starszych mieszkańców naszej gminy.
      Pani dyrektor Zespołu Szkół w Grabowie nad Pilicą witając wszystkich przybyłych wyraziła radość, że wigilijny stół, zgodnie z kilkunastoletnią już tradycją, jednoczy społeczność szkolną i lokalną. Następnie głos zabrał wójt gminy Grabów nad Pilicą pan Euzebiusz Strzelczyk, który podziękował za liczne przybycie, trud zorganizowania uroczystości oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne.
    Uroczystość uświetnili swoją obecnością ksiądz proboszcz naszej parafii Jan Pękacz, ks. Proboszcz parafii Łękawica Dariusz Sałek, ks. Mariusz Przybycień oraz wikary tutejszej parafii ksiądz Paweł Laskowski, przedstawiciele Rady Powiatu – pani Małgorzata Siekut i pan Emanuel Zawodnik, zastępca wójta pani Anna Plesiewicz – Trzeciak, przewodniczący Rady Gminy – pan Marcin Brynda, skarbnik gminy – pani Justyna Adamczyk, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – pani Jolanta Stefaniak oraz pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Augustowie pani Mariola Żarłok.
    Patronat honorowy nad tą uroczystością, jak c  roku przyjął wójt Gminy Euzebiusz Strzelczyk. Uroczystość nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W przygotowanie  uroczystej Wigilii i jej oprawy zaangażowało się wiele osób – rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie.
     W klimat Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie, których do uroczystości przygotował ksiądz Paweł Laskowski. Jasełka przedstawiały walkę dobra ze złem. Po przedstawieniu został odczytany fragment Ewangelii. Po wspólnym odśpiewaniu kolędy Wśród nocnej ciszy rozpoczęło się wspólne składanie życzeń i łamanie opłatkiem. Następnie nadszedł czas na poczęstunek, składający się z tradycyjnych, postnych potraw. Ucztowaniu towarzyszyły kolędy śpiewane przez uczniów i absolwentów szkoły.
      Atmosfera świątecznego spotkania udzieliła się wszystkim zgromadzonym i wprowadziła w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy goście zostali również obdarowani symbolicznymi, świątecznymi  upominkami.

WIGILIA_2018