ROK SZKOLNY  2020 - 2021

Jacek Cichowski

Jesienny bukiet

Do wykonania jednej róży potrzebujemy 3 liście podobnej wielkości. Liście do przygotowania róży muszą być świeże, gdyż wyschnięte będą się łamać i kruszyć. Chwytamy pierwszy, najmniejszy liść (wierzchem do góry) i odginamy jego wystające części do tyłu. Następnie zaczynając od lewej (lub prawej – jak wygodniej) zwijamy liść do wewnątrz na kształt rożka, (którego czubek znajduje się przy ogonku) formując jednocześnie kształt kwiatka. Teraz musimy dołożyć drugi liść, a więc pierwszy zwinięty umieszczamy między palcami tak aby się nie rozwinął. Przygotowujemy liść podobnie jak pierwszy (odginamy wystające części do tyłu). Zwinięty liść umieszczamy z lewej (lub prawej) strony przygotowanego liścia, tak, aby początki ogonków były koło siebie i znów zwijamy liście formując różę. W podobny sposób dokładamy trzeci liść. Odcinamy kawałek żyłki i związujemy mocno gotową różę.

Po przygotowaniu kilku róż układamy je w bukiet. Od spodu dodajemy kilka całych liści i związujemy żyłką oraz kolorową wstążką. Na koniec spryskujemy bukiet dość obficie lakierem do włosów. Zapobiegnie on zbrązowieniu liści, uwydatni kolory i nada różom blasku.

Materiały:
kolorowe liście klonu